Strona główna / Lokalne / Złodziej-idiota wpadł przez pęk kluczy do własnego mieszkania

Złodziej-idiota wpadł przez pęk kluczy do własnego mieszkania

Świnoujscy dzielnicowi zatrzymali sprawcę włamania do samochodu. 32-letni mężczyzna wybił w pojeździe szybę, a następnie dostał się do środka, gdzie wyrwał radio. Jak się okazało, kilka dni temu okradł samochód tego samego właściciela. Wówczas wypadły mu klucze do własnego mieszkania.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed południem. Policjanci otrzymali informację, że w rejonie obiektu handlowego przy ulicy Grunwaldzkiej chodzi bez celu mężczyzna, który zagląda do zaparkowanych pojazdów.

– Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania mężczyzny. Podczas penetracji w jednym z pojazdów dostawczych zauważyli wybitą szybę, a wewnątrz mężczyznę, który na ich widok podjął ucieczkę w kierunku pobliskiego lasu – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 32-letni świnoujścianin, który przyznał się do wszystkiego. Poszkodowany oświadczył, że w innym należącym do niego samochodzie, do którego także ktoś się włamał kilka dni temu, znalazł pęk kluczy.

– Funkcjonariusze porównali je wtedy z kluczami, które zatrzymany miał przy sobie i okazało się, że są one identyczne. Skruszony 32-latek przyznał, że również w tym przypadku to on jest sprawcą – tłumaczy asp. sztab. Beata Olszewska.

32-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz również

Mikołajki na placu Wolności. Zaczynamy o godzinie 16.00

„Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.