Strona główna / Lokalne / Niemcom nie zależy na przywróceniu linii transgranicznej, bo spadnie zainteresowanie UBB

Niemcom nie zależy na przywróceniu linii transgranicznej, bo spadnie zainteresowanie UBB

W kwestii przywrócenia transgranicznej linii autobusowej zależy jedynie stronie polskiej. Wiele spotkań jakie się ostatnio odbyły, niestety nie zafunkcjonowały działaniem. Świnoujścianom zależy na przywróceniu autobusu rozpoczynającego kurs w Świnoujściu, a kończącego w Bansinie. Głownie z powodu pracowników dojeżdżających do miejsc pracy, ale również z powodu turystów zainteresowanych taką linią.

Linia 290 funkcjonowała przez 11 lat. W styczniu 2016 r. Niemcy zrezygnowali z kontynuowania jej z Polakami. Dziś kończy swój kurs przy dawnym przejściu granicznym.

– 20 marca po stronie niemieckiej odbyło się spotkanie,   w którym uczestniczył przedstawiciel Deutshe Bank, UBB, inżynier Łysiak oraz pani  dyrektor Komunikacji Autobusowej – informuje Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. – Niestety, można powiedzieć, ze było ono bezowocne. To znaczy, nie doszliśmy do porozumienia w kwestii przywrócenia linii 290 na dawną trasę.

W sprawie brakuje porozumienia, bo Niemcy stoją na stanowisku, że transgraniczna kolej UBB jest wystarczająca, a przywrócenie linii wiążą ze spadkiem przewozów na torach.

Świnoujście starało się samodzielnie uzyskać pozwolenie na uruchomienie linii. Jednak niemieckie procedury są skomplikowane i absolutnie nie wolnorynkowe. Ograniczają bowiem funkcjonowania dwóch przewoźników na tej samej trasie.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

2 komentarze

 1. Dlaczego polskie procedury nie są skomplikowane i absolutnie wolnorynkowe?
  Niech zawijają swoje Lidle.

 2. Moze tak nowa Pani Prezes wpadnie na genialny pomysł i uruchomi linie np 29 ???
  do końca Wojska Polskiego i po starym lub lekko zmodyfikowanym śladzie .
  Na normalnym bilecie …
  Dziwię się ,że nikt w KA nie wpadł na kupienie 2 pietrowego autobusu , pomalować – linia turystyczna i w miasto …. takie autobusy śmigają po miastach turystycznych – idealnie gdyby zrobić z tego autobus elektryczny z 2 ma stacjami do ładowania . np. przy przejściu granicznym i np. w nowym miejscu – parking obok Wiatraka.
  UBB – proponuje aby określili się czy chcą budować dworzec czy nie bo był taki plan .
  UBB – może tak przemyśli zmianę cennika biletów ??? są stanowczo za drogie i nawet sami Niemcy to mówią,
  UBB – może automat do zakupu biletów z opcją zapłaty kartą płatniczą ?
  UBB – może pomyślą nad budową dworca z tzw centrum przesiadkowym ?? w perspektywie budowy tunelu co stoi na przeszkodzie aby np. Emil BUS czy Jomsborg czy taxi lub inne firmy tu rozpoczynały i kończyły swoje kursy ze Świnoujścia ??? – jest to idealne miejsca i już dziś trzeba o tym myśleć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.