Strona główna / Lokalne / Obchody Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

Obchody Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

W poniedziałek 10 kwietnia na świnoujskim cmentarzu przy pomniku ofiar Katynia obchodzono rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz tragicznego lotu prezydenckiego samolotu Tu-154m.

Przedstawiciele Komendy Portu Wojennego Świnoujście wraz z pocztem sztandarowym oraz kompanią honorową Komendy Portu Wojennego Świnoujście uczestniczyli w obchodach rocznicowych w Świnoujściu.

– W Kościele Garnizonowym, odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Po mszy, na cmentarzu komunalnym pod pomnikiem ofiar Katynia odczytano Apel Pamięci a kompania honorowa oddała salwę honorową – informuje kpt. mar. Paweł Rozenfeld z Komendy Portu Wojennego.

Oprawę artystyczną przygotowali i zaprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu. Modlitwę w intencji ofiar poprowadził ksiądz dziekan dekanatu Świnoujście Piotr Superlak po czym złożono kwiaty i zapalono znicze. Ceremonię zakończyło odegranie sygnału „Śpij Kolego”.

Zobacz również

Bałtycka Odyseja ruszyła! Ponad 100 osób zebrało na plażach pół tony śmieci w dwa dni!

69 worków śmieci – to efekt I etapu Bałtyckiej Odysei. Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski …

Jeden komentarz

  1. Połączenie zabójstwa polskich żołnierzy w Katyniu ze śmiercią ludzi w wypadku komunikacyjnym jest tak głupie jak obecne Waadza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.