Strona główna / Lokalne / Nie żyje Stanisław Możejko. Miał 63 lata

Nie żyje Stanisław Możejko. Miał 63 lata

Działacz Solidarności i były prezydent Świnoujścia po długiej chorobie zmarł w szpitalu w środę 12 kwietnia. Miał 63 lata.

Pracując w Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu tworzył struktury samorządu pracowniczego.  Po wprowadzeniu stanu wojennego tworzył podziemną strukturę Solidarności. 30 sierpnia 1982 został zatrzymany i internowano go do Wierzchowa.

Stanisław Możejko był radnym, członkiem zarządu miasta, a także prezydentem. Wówczas zasłynął przewiezieniem miny wydobytej w Basenie Mulnik do gabinetu.  Przez długi okres wydawał tygodnik Nowy Wyspiarz na łamach którego toczył spór z obecnym prezydentem Januszem Żmurkiewiczem.

30 sierpnia 2006 roku został odznaczony  przez Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Cześć jego pamięci!

Zobacz również

Rusza 29. edycja WOŚP

Finał WOŚP już 31 stycznia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 29., tym razem …

4 komentarze

  1. Panie Stanislawie nikt o Panu nie zapomnie.Ja szczegolnie. Chcial Pan dobrze,ale nie wszyscy Pana rozumieli. Osobiscie potrzebowalem duzo czasu na zrozumienie Pana zamiarow.Teraz zostawil Pan idealistow Panstwa Polskiego.Jednak dobro przezwyciezy zlo i wszyscy bedziemy razem.Niech ziemia Panu lekka bedzie.Przyjade Pana odwiedzic ,niestety juz na cmentarzu,ale bede-przyzekam.

  2. Spoczywaj w Pokoju wspaniały człowieku! Bardzo zasłużony i dobry! Pamiętam te czasy i Ciebie. Wiek 63 lata, za wcześnie ,jeszcze wiele mogłeś zrobić.

  3. Spoczywaj w spokoju ✝

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.