Strona główna / Lokalne / Nie żyje Stanisław Możejko. Miał 63 lata

Nie żyje Stanisław Możejko. Miał 63 lata

Działacz Solidarności i były prezydent Świnoujścia po długiej chorobie zmarł w szpitalu w środę 12 kwietnia. Miał 63 lata.

Pracując w Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu tworzył struktury samorządu pracowniczego.  Po wprowadzeniu stanu wojennego tworzył podziemną strukturę Solidarności. 30 sierpnia 1982 został zatrzymany i internowano go do Wierzchowa.

Stanisław Możejko był radnym, członkiem zarządu miasta, a także prezydentem. Wówczas zasłynął przewiezieniem miny wydobytej w Basenie Mulnik do gabinetu.  Przez długi okres wydawał tygodnik Nowy Wyspiarz na łamach którego toczył spór z obecnym prezydentem Januszem Żmurkiewiczem.

30 sierpnia 2006 roku został odznaczony  przez Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Cześć jego pamięci!

Zobacz również

Elewator zbożowy w Wolinie może zyskać drugie życie

Dawny elewator zbożowy w Wolinie może zyskać drugie życie. Widać go doskonale z trasy Szczecin-Świnoujście. …

4 komentarze

  1. Panie Stanislawie nikt o Panu nie zapomnie.Ja szczegolnie. Chcial Pan dobrze,ale nie wszyscy Pana rozumieli. Osobiscie potrzebowalem duzo czasu na zrozumienie Pana zamiarow.Teraz zostawil Pan idealistow Panstwa Polskiego.Jednak dobro przezwyciezy zlo i wszyscy bedziemy razem.Niech ziemia Panu lekka bedzie.Przyjade Pana odwiedzic ,niestety juz na cmentarzu,ale bede-przyzekam.

  2. Spoczywaj w Pokoju wspaniały człowieku! Bardzo zasłużony i dobry! Pamiętam te czasy i Ciebie. Wiek 63 lata, za wcześnie ,jeszcze wiele mogłeś zrobić.

  3. Spoczywaj w spokoju ✝

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.