Strona główna / Lokalne / Od kwietnia bezdomni bez ogrzewalni

Od kwietnia bezdomni bez ogrzewalni

Ogrzewalnia przy schronisku dla osób bezdomnych działała do końca marca. – Utrzymywanie z pieniędzy mieszkańców całorocznej ogrzewalni, które byłyby miejscami, gdzie osoby z własnego wyboru bezdomne, niepracujące i nadużywające alkoholu, mogłyby  przespać się, wytrzeźwieć i wykąpać, nie jest zadaniem miasta – informuje Robert Karelus. Od kilkunastu dni bezdomnych można zauważyć koczujących na przystankach autobusowych.

– Każdy, kto zauważy taką osobę, powinien zgłosić to Policji lub Straży Miejskiej. Systematyczne utrudnianie, niepozwalanie  pijanym bezdomnym na spanie na ławkach, jest bowiem sposobem na eliminowanie takich sytuacji z przestrzeni publicznej – uważa R. Karelus.

Miasto zapewnia, że pomaga natomiast osobom bezdomnym chcącym wyjść z tego problemu , także alkoholizmu. W mieście działa schronisko dla osób bezdomnych, streetworker.  Osoby te mogą również liczyć na konkretną pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz  innych instytucji działających w mieście, a prowadzących profilaktykę i terapię uzależnień.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.