Strona główna / Lokalne / Ruszają Wyspy Wielkanocne! Co tym razem zbroi zając?

Ruszają Wyspy Wielkanocne! Co tym razem zbroi zając?

Malowanie jaja-giganta, slalom z przeszkodami w czarodziejskich okularach, poszukiwanie czekoladek, strzelanie z katapulty bombami wodnymi do kurczaka – to tylko niektóre z atrakcji, które w najbliższą niedzielę (16 kwietnia) Świnoujska Organizacja Turystyczna szykuje na promenadzie w ramach Wysp Wielkanocnych. Nasze wyspy odwiedzi także zając-psotnik. Jakie będzie miał pomysły tym razem?

 – Wielkanocny zając odwiedza nas co roku. Pomysłów ma bardzo dużo. Sterował już promem, kradł marchewki z targowiska i tańczył break-dance’a na falochronie. Nie wiemy co szykuje tym razem, ale na pewno będzie ciekawie – śmieje się Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Na szczęście zając słynie nie tylko z psot. W piątek (14 kwietnia) o g. 16 pojawi się przy przeprawie promowej Warszów, żeby rozdawać słodycze. Później pojawi się w kilku miejscach w mieście. Bądźcie więc czujni!

Zając pojawi się oczywiście w niedzielę (16 kwietnia) na promenadzie, żeby wziąć udział w eventach przygotowanych przez pana Mirosława Nieśpelskiego. Niedzielne imprezy rozpoczną się o g. 12 przy muszli koncertowej i potrwają do g. 15.

– Warto będzie się wybrać w niedzielę na naszą promenadę. Dzieci i młodzież będą mogły pomalować wielkie jajo. Będzie też poszukiwanie czekoladowych jajeczek oraz gry i zabawy dla całych rodzin takie jak przenoszenie gumowych kurczaków za pomocą chwytaków czy bierki 3D. Konkurencja polegać będzie na tym, żeby wysuwać długie patyki spod jajek. Wygrywa ten, który wysunie największą ilość tych nietypowych bierek – opowiada Joanna Rakowska ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz również

Komary w Świnoujściu przystąpiły do ataku

Od początku nie było ich tak wiele, pojawiły się dopiero teraz. Najbardziej skarżą się mieszkańcy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.