Strona główna / Lokalne / Nie wyremontują tak szybko ulicy. Ku morzu po wertepach

Nie wyremontują tak szybko ulicy. Ku morzu po wertepach

Spółka Polskie LNG budując terminal wzięła na siebie modernizację ulicy Ku Morzu i budowę wiaduktu ze zjazdem na ul. Barlickiego. Ku Morzu jest jedyną prowadzącą do falochronu wschodniego i portu zewnętrznego. Stan ulicy wybudowanej przez laty z płyt betonowych, jest dziś fatalny. W ramach porozumienia z miastem, spółka zobowiązała się wykonać drogę do czerwca 2017 roku.

Kilka dni temu Wojewoda Zachodniopomorski opublikował obwieszczenie z którego wynika, że wykonanie robót drogowych zostanie przesunięte z 2017 roku na grudzień roku 2019.

Po ulicy poruszają się nie tylko pojazdy obsługujące terminal LNG, w tym także cysterny z gazem, ale także tysiące turystów zmierzających na plażę, latarnię morską i Fort Gerharda. Ze względu na ubytki w nawierzchni, na drodze ustawiono znak ograniczający prędkość do 30 km/h, bowiem najechanie na nierówności grozi zniszczeniem elementów zawieszenia.

Do uszkodzenia ulicy w głównej mierze przyczyniły się wielkie tiry i samochody ciężarowe dostarczające w 2013 roku materiały budowlane przeznaczone do budowy terminala LNG i falochronu.

Zobacz również

Za tydzień. Ratownicy będą rywalizować na plaży

W sobotę 24.08.2018 od godz. 10.00 do 17.00 na plaży przy Centrum Ratowników wejście plażowe …

Jeden komentarz

  1. A co wojewoda ma do tego?
    Niech się lepiej martwi o swój zapierdziały Szczecin…
    Może jeszcze ten stary pierdziel, będzie mi mówił, jakie mam mieć założone firanki i zasłony w oknach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.