Strona główna / Lokalne / Halo, redakcja? Czytelnicy dzwonią z opiniami

Halo, redakcja? Czytelnicy dzwonią z opiniami

Wiesz o czymś ważnym? Chciałbyś, aby reporterzy portalu swinoujskie.info zajęli się Twoim problemem? Masz pytania do redakcji, albo chcesz wyrazić tylko opinię? Napisz do nas na adres: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń: 510 555 524. W mijającym tygodniu Czytelnicy dzwonili z następującymi problemami.

#1 Stan ulicy Mostowej woła o pomstę do nieba. To ulica łącząca Karsibór z Warszowem. Jeździ tamtędy bardzo wiele samochodów. Nikt nie każe robić ulicy od podstaw. Ale przydałoby się zerwać ten asfalt i położyć nowy. To m.in. trasa linii autobusowej. Zawieszenie pojazdów bardzo mocno się zużywa na tak dziurawej drodze.

#2 Chciałam zwrócić uwagę na pojazdy elektryczne jeżdżące po mieście. Czy można dać im możliwość wjazdu ulicami na których do tej pory był zakaz poruszania się autami? Np. Hołdu Pruskiego. albo Bohaterów Września i fragmencie ul. Piłsudskiego? To byłaby zachęta dla kolejnych.

#3 Zwracam się z prośbą do komunikacji autobusowej o wydanie rozkładu jazdy autobusów w formie książeczkowej. Tak jak to robi UBB.  Wiele osób nie korzysta z internetu, a rozkłady jazdy na przystankach trzeba czytać z oddali i osoby potrzebujące okularów, mają z tym problem.

#4 Obiecywano jakiś czas temu, że trasa rowerowa pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami będzie zostanie odnowiona, albo wytyczony zostanie nowy szlak. Lata mijają, a rowerowe połączenie jak wyglądało, tak wygląda. Strach tamtędy jeździć. Niech redakcja napisze w kolejnym numerze co zrobiono w tej sprawie i dlaczego nie widać efektów.

#5 Obserwowałam ostatnią sesję rady i na usta cisną mi się tylko dwa słowa: upadek standardów.

#6 Przy parkingu wzdłuż ulicy Wojska Polskiego znowu pojawili się rozmieniacze. Panowie mówią, że parkomaty nie przyjmują kart. W zamian oferują rozmianę euro po korzystnym dla siebie kursie. To nienajlepsza wizytówka. Czy straż miejska mogłaby zrobić z tym porządek?

Zobacz również

Prezydent Andrzej Duda przyjechał na teren budowy tunelu w Świnoujściu

To epokowe wydarzenie, ważne dla Pomorza Zachodniego. Tunel ułatwi życie i komunikację – mówił Prezydent …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.