Strona główna / Hobby / Kolejne regaty na Bornholmie
Foto: Organizator

Kolejne regaty na Bornholmie

Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia Offshore Race Week Bornholm – nowych regat, których organizatorami są firma BORNPOL, Jacht Klub Nexo, Port Nexo oraz Stowarzyszenie Kulturalne SILO 2. Regaty zaplanowane są w czasie czerwcowego długiego weekendu i składać się będą z dwóch osobnych wyścigów. Pierwszy odbędzie się na trasie dookoła Bornholmu. Drugi, to trasa dookoła archipelagu Ertholm. Suma zdobytych w nich punktów wyłoni zwycięzcę regat. Medale i puchary już czekają. Swój udział w imprezie zadeklarowało do tej pory 21 jachtów z Danii, Polski, Niemiec i Holandii. Gośćmi specjalnymi będą żaglowce: Kapitan Borchardt i Zawisza Czarny.

Na ich pokładach w ramach dni portu Nexo odbędą się koncerty szantowe. Wystąpią Waldemar Mieczkowski oraz Grzegorz Tyszkiewicz. Będzie można zwiedzić stację ratownictwa SAR oraz zobaczyć najnowsza łódź ratowniczą SAR w akcji. W czasie imprezy trwać będą również warsztaty takielarskie prowadzone przez Marcina Oględzkiego. Udział w regatach na Bornholmie to idealny plan na czerwcowy weekend – zapraszamy.

Więcej informacji na stronie: orwbornholm.com

Zobacz również

Takie kolejki po rejestrację auta po raz ostatni? O 7.35 nie było już numerków

W poniedziałkowy poranek przed wydziałem komunikacji w Świnoujściu znowu stała kolejka kilkudziesięciu osób. Pierwsi miejsce …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.