Strona główna / Lokalne / Jedyna okazja, aby zobaczyć szybkie morskie łodzie motorowe

Jedyna okazja, aby zobaczyć szybkie morskie łodzie motorowe

W najbliższą sobotę, 20 maja 70 szybkich morskich łodzi motorowych z niemieckiego PokerRunsGermany z Berlina przepłynie przez Trzebież – Zalew Szczeciński – Kanał Piastowski – Świnoujście – Morze Bałtyckie. A około godziny 13 zawitają do Dziwnowa. W sezonowej marinie będą cumować przez około 2 godziny. W czasie postoju będzie można z bliska podziwiać superszybkie łodzie o ogromnej mocy silników /1500 KM/ oraz śmigłowiec TV, który będzie towarzyszył wyścigowi, a na czas postoju łodzi w Dziwnowie wyląduje bezpośrednio na terenie mariny. Ok. godziny 15 łodzie wyścigowe wrócą przez Wolin i Zalew Szczeciński do Niemiec.

– Mieszkańcy Świnoujścia i turyści będą także mieli okazję zobaczyć łodzie. Około godziny 11 wypłyniemy z Trzebieży. Szacujemy być w Świnoujściu około godz. 12. Wszystko jednak zależy od ruchu w kanale portowym – tłumaczy kpt. Zbigniew Świerżewski. Będzie nas eskortowała straż graniczna – dodaje.

Stojąc na brzegu kanału portowego, będzie okazja do zobaczenia z bliska morskich łodzi wyścigowych oraz śmigłowca Robinson 44, pilotowanego przez polskiego pilota śmigłowców bojowych i oczywiście możliwość zrobienia niezapomnianych zdjęć.

Zobacz również

W Świnoujściu też będą zbierać podpisy poparcia Rafała Trzaskowskiego

Tylko trzy dni na zbieranie podpisów na kandydata na Prezydenta RP –  Rafała Trzaskowskiego – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.