Strona główna / Lokalne / Czujnik liczy rowerzystów. Są już pierwsze dane

Czujnik liczy rowerzystów. Są już pierwsze dane

Czujnik liczący rowerzystów zamontowano na pieszo – rowerowej trasie łączącej Świnoujście z sąsiednimi niemieckimi kurortami Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin.

– Wiemy już przykładowo, że wczoraj, we wtorek 16 maja 2017 r., ścieżką przejechało niemal 2300 rowerzystów – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta .

Transgraniczna trasa rowerowa jest bodaj najbardziej uczęszczaną taką ścieżką w mieście i to nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok.

Do tej pory mogliśmy jedynie szacunkowo oceniać, ilu rowerzystów korzysta z niej każdego dnia.  A dzięki czujnikowi będziemy mieli rzetelne dane na ten temat– dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.  – Ilu rowerzystów przyjeżdża z Niemiec, ilu jedzie ze Świnoujścia i ogólne dokładne podsumowanie liczby korzystających.

Pomiar natężenia ruchu rowerowego odbywa się automatycznie dzięki czujnikom (pętlom indukcyjnym), zatopionym w nawierzchni drogi rowerowej i zliczającym przejeżdżających rowerzystów.

Instalacja liczników rowerowych to rozwiązanie popularne w wielu europejskich miastach. Poza dostarczaniem danych liczbowych, pomagają one promować rower jako codzienny środek transportu.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Meklemburgia Pomorze-Przednie. Utrzymano zakaz wjazdu turystów jednodniowych

Premier landu Manuela Schwesig na spotkaniu rządu z przedstawicielami władz lokalnych, biznesu, związków zawodowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.