Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Setki zwiedzających świnoujskie muzeum

[ZDJĘCIA i FILM] Setki zwiedzających świnoujskie muzeum

W sobotni wieczór, Muzeum Rybołówstwa Morskiego otworzyło się na zwiedzających. Z okazji darmowego wejścia skorzystały setki świnoujścian. Przyszli przyjaciele, samotni, rodziny z dziećmi.

Trzypiętrowy budynek dawnego ratusza wypełnił się ludźmi. Już od wejścia ustawiła się kolejka do oceanarium. W wielkich akwariach można było oglądać okazy ryb żyjące u wybrzeży m. in.: Australii, Sri Lanki, Hawajów, Malezji.

Na każdym piętrze, na zwiedzających czekały postacie z morskich opowieści, filmów i bajek. Można było rozwiązać test, a na najlepszych czekały nagrody.

W sobotę, przez 5 godzin wstęp do muzeum wraz z ekspozycją z rafą koralową  był bezpłatny. Na frekwencję nie narzekano. Przyszły tłumy zainteresowanych.

Tego wieczoru można było zobaczyć tematyczne wystawy. Wśród nich: dawne narzędzia połowowe, przyrządy nawigacyjne, modele żaglowców. Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa związana z dawną Odrą.

Podczas organizacji przyszłorocznej edycji Nocy Muzeów warto pomyśleć, aby dać możliwość odwiedzenia placówki osobom starszym i z niepełnosprawnością. Do naszej redakcji zgłosiły się osoby dla których pokonanie drogi do muzeum jest wręcz niemożliwe, ale gdyby pomyśleć o bezpłatnym transporcie i wolontariuszach, którzy pomogliby wejść po schodach, chętnie by wzięli udział w zorganizowanym wydarzeniu.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

Jeden komentarz

  1. Jakoś zawsze dziwnym trafem się kręci dużo urzędasów, gdzie akurat jest coś za darmo…
    Ciekawe dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.