Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Setki zwiedzających świnoujskie muzeum

[ZDJĘCIA i FILM] Setki zwiedzających świnoujskie muzeum

W sobotni wieczór, Muzeum Rybołówstwa Morskiego otworzyło się na zwiedzających. Z okazji darmowego wejścia skorzystały setki świnoujścian. Przyszli przyjaciele, samotni, rodziny z dziećmi.

Trzypiętrowy budynek dawnego ratusza wypełnił się ludźmi. Już od wejścia ustawiła się kolejka do oceanarium. W wielkich akwariach można było oglądać okazy ryb żyjące u wybrzeży m. in.: Australii, Sri Lanki, Hawajów, Malezji.

Na każdym piętrze, na zwiedzających czekały postacie z morskich opowieści, filmów i bajek. Można było rozwiązać test, a na najlepszych czekały nagrody.

W sobotę, przez 5 godzin wstęp do muzeum wraz z ekspozycją z rafą koralową  był bezpłatny. Na frekwencję nie narzekano. Przyszły tłumy zainteresowanych.

Tego wieczoru można było zobaczyć tematyczne wystawy. Wśród nich: dawne narzędzia połowowe, przyrządy nawigacyjne, modele żaglowców. Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa związana z dawną Odrą.

Podczas organizacji przyszłorocznej edycji Nocy Muzeów warto pomyśleć, aby dać możliwość odwiedzenia placówki osobom starszym i z niepełnosprawnością. Do naszej redakcji zgłosiły się osoby dla których pokonanie drogi do muzeum jest wręcz niemożliwe, ale gdyby pomyśleć o bezpłatnym transporcie i wolontariuszach, którzy pomogliby wejść po schodach, chętnie by wzięli udział w zorganizowanym wydarzeniu.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Jeden komentarz

  1. Jakoś zawsze dziwnym trafem się kręci dużo urzędasów, gdzie akurat jest coś za darmo…
    Ciekawe dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.