Strona główna / Lokalne / W piątek przy wiatraku. Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego

W piątek przy wiatraku. Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego

W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i  przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas.  Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim.

Przy zachodzącym słońcu trio smyczkowe zaintonuje kilka z jego  utworów. Każdy niech pożegna wielkiego artystę tak jak czuje:  chwilą milczenia, wierszem, modlitwą,  czy  różą wrzuconą do morza.

Ten Wielki Artysta zmarł w miniony poniedziałek w jednym z warszawskich szpitali. Zostanie pochowany w swoim ukochanym Krakowie.  Swoją karierę rozpoczął w Świnoujściu.  Przed wielu laty śpiewał w dawnej, słynnej restauracji Parkowa, gdzie nucił „Everybody Love Somebody Sometimes”. Właśnie tam Andrzej Wasylewski zaprosił go do audycji radiowej. I tak rozpoczęło się śpiewanie Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki lubił wracać do tamtych lat i chętnie odwiedzał Świnoujście. Odpoczynek znajdował po zakończeniu wakacji. Ostatnio był tu we wrześniu ubiegłego roku. Spacerował uliczkami nadmorskiego miasta.

Organizatorem spotkania, które zakończy się po zachodzie słońca jest Świnoujska Organizacja Turystyczna. Zapraszamy.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

4 komentarze

  1. Kasia Schwarz

    Wodecki byl od poczatku swojej kariery znany i lubiany Znają go cale pokolenia Rodzice dzieci wnuki Kazdy ma jakis swoj przeboj Swojae ulubioną piosenke To milo ze Swinoujscie uczci pamięć Pana Wodeckiego Inni zmarli piosenkarze tez sa przypominani roznymi koncertami Przeciez nikt nie zapomnial o Niemenie Kubasinskiej czy Nalepie Szkoda ze nie moge byc w piatek w Swinoujsciu Szkoda ze tak wczesnie odchodza wielcy Ale mamy ich w pamieci Ich piosenki i wspomnienia z tym zwiazane Te najpiekniejsze bo z mlodosci

  2. Przecież to medialna histeria, zadbajcie lepiej o żyjących

  3. Umierają, to sobie przypominamy. Może tak by pomyśleć o rencie, dla śpiewającego na promenadzie, świetnego wokalisty, cale życie związanego z miastem i tu mieszkającego. Był wokalistą w zespole Brekaut T. Nalepy, czy też w Samych Swoich, gdzie pózniej dołączyła do niego Hanna Banaszak.
    Parkowa to miejsce gdzie występowali regularnie Niemen, Skaldowie, Niebiesko-Czarni, Breakout, SBB. Dlaczego nie upamiętniliśmy tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.