Strona główna / Kultura / Otwarcie wystawy: „7 malarzy nad morzem”

Otwarcie wystawy: „7 malarzy nad morzem”

Przez 7 dni, 7 artystów  malowało w plenerze krajobraz nadmorski na wyspie Uznam. Po raz trzynasty malarze pracowali nad obrazami, na których to przedstawili swoje wrażenia artystyczne. Artyści malowali po niemieckiej i po polskiej stronie wyspy Uznam.

Wielkie nazwiska znaczących artystów pozostawiły swoje ślady na wyspie Uznam. Tak jak obrazy malowane przez L. Feiningera, można zobaczyć w wielu metropoliach sztuki na świecie.

Miejsca, w których przebywali i pracowali artyści – wcześniej, jak i teraz – mają duże znaczenie nie tylko dla turystów, ale także dla mieszkańców. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników malarstwa plenerowego jak i miłośników muzyki na otwarcie wystawy w niedzielę, 28 maja 2017 r. o godzinie 17.00 do Kunstpavillon do Heringsdorfu („Pawilon Sztuki” przy promenadzie, blisko hotelu Maritim, Auf der am Rosengarten, Promenade, 17424 Heringsdorf)!

W tym roku do udziału w plenerze jury wybrało następujących artystów:

  • Ginecke Zikken/Holandia,
  • Robert Honegger/Szwajcaria,
  • Susanne Hoppe/Niemcy,
  • Alekcander Mick/ Uzbekistan,
  • Henrik Scheel Andersen/Dania,
  • Sigurd Wendland /Niemcy.

Przez 7 dni artyści ze sztalugą w ręku i na rowerze szukali motywów swoich prac, a mieszkańcy lub goście mogli doświadczyć powstawanie ich obrazów.

Już od paru lat ten międzynarodowy plener malarski zyskał popularność w świecie sztuki, również i za granicą i jest wspaniałym przykładem jak kultura, turystyka i gospodarka mogą korzystać od siebie.

W trakcie otwarcia wystawy wystąpi znany muzyk, kompozytor i aktor, Thomas Putensen, który przygotował specjalny repertuar na fortepian.

Wystawę będzie można obejrzeć do 18 czerwca 2017 r.. Prace artystów będzie można również zobaczyć do końca roku w Berlinie, w Hamburgu, w Kopenhadze i w Zurichu.

Informację i zdjęcia obrazów z plenerów malarskich od 2005 do 2016 roku można zobaczyć na stronie:

www.7malenammeer.de

Wstęp na otwarcie wystawy jest wolny.

Zobacz również

Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka już w najbliższą niedzielę!

„Nie możemy się doczekać na wspólną zabawę, która rozpocznie się o godzinie 13:00 w naszej Muszli Koncertowej. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.