Strona główna / Lokalne / Szkolenie chemików z Marynarki Wojennej

Szkolenie chemików z Marynarki Wojennej

Kompanie Chemiczne z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża i 3. Flotylli Okrętów uczestniczą w Zgrupowaniu Poligonowym Wojsk Chemicznych Rodzajów Sił Zbrojnych.

Szkolenie zorganizowane w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim rozpoczęło się 10 maja i potrwa do końca miesiąca.

W zgrupowaniu chemików w Drawsku bierze udział łącznie pięćdziesięciu marynarzy. Są to specjaliści z 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) oraz 43. Batalionu Saperów z Rozewia (3. Flotylla Okrętów). Działanie plutonu podczas rozpoznania dróg w marszu, podczas likwidacji skażeń odcinka drogi, terenu oraz obiektów infrastruktury a także prowadzenie likwidacji skażeń sprzętu wojskowego to tylko niektóre zadania jakie chemicy realizują w czasie zgrupowania. W ramach szkolenia poligonowego kompanie mają również zajęcia z budowy i eksploatacji sprzętu wykonując takie zadania jak pokonanie przeszkody wodnej samochodem rozpoznania skażeń (BRDM-2rs). Szkolą się także w wykonywaniu zadań niespecyficznych, takich jak lokalizacja i gaszenie pożarów czy likwidacja skażeń od toksycznych środków przemysłowych.

Połączonym pododdziałem chemików, służących na co dzień w strukturach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 3. Flotylli Okrętów dowodzi szef Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia 8.FOW kmdr por. Wojciech BUCA.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.