Strona główna / Lokalne / Szkolenie chemików z Marynarki Wojennej

Szkolenie chemików z Marynarki Wojennej

Kompanie Chemiczne z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża i 3. Flotylli Okrętów uczestniczą w Zgrupowaniu Poligonowym Wojsk Chemicznych Rodzajów Sił Zbrojnych.

Szkolenie zorganizowane w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim rozpoczęło się 10 maja i potrwa do końca miesiąca.

W zgrupowaniu chemików w Drawsku bierze udział łącznie pięćdziesięciu marynarzy. Są to specjaliści z 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) oraz 43. Batalionu Saperów z Rozewia (3. Flotylla Okrętów). Działanie plutonu podczas rozpoznania dróg w marszu, podczas likwidacji skażeń odcinka drogi, terenu oraz obiektów infrastruktury a także prowadzenie likwidacji skażeń sprzętu wojskowego to tylko niektóre zadania jakie chemicy realizują w czasie zgrupowania. W ramach szkolenia poligonowego kompanie mają również zajęcia z budowy i eksploatacji sprzętu wykonując takie zadania jak pokonanie przeszkody wodnej samochodem rozpoznania skażeń (BRDM-2rs). Szkolą się także w wykonywaniu zadań niespecyficznych, takich jak lokalizacja i gaszenie pożarów czy likwidacja skażeń od toksycznych środków przemysłowych.

Połączonym pododdziałem chemików, służących na co dzień w strukturach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 3. Flotylli Okrętów dowodzi szef Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia 8.FOW kmdr por. Wojciech BUCA.

Zobacz również

„Fantazja” na Warszowie. Kolejne inwestycje w przedszkolu przy ulicy Sosnowej

We wtorek 21 września 2021 mija termin składania ofert na wybudowanie nowego placu zabaw oraz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.