Strona główna / Lokalne / Wyścigi na Festynie Żeglarskim

Wyścigi na Festynie Żeglarskim

27 maja 2017 r. na II Żeglarskim Festynie Rodzinnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Przystani Żeglarskiej Łunowo, nie zabrakło pogody, dobrego nastroju, jak również uczestników z Zespołu Szkół Morskich oraz Międzyszkolnej Sekcji Żeglarskiej. W tym dniu licznie przybyły również rodziny z dziećmi, razem około 120 osób. Urząd Miasta Świnoujście reprezentowała Inspektor Wydziału Edukacji Katarzyna Iwanicka-Balas.

Inauguracją imprezy było uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2017 przez kierownika przystani p. Jana Grodkowskiego. Podczas apelu 7 młodym żeglarzom z patentem wręczono książeczki żeglarskie Polskiego Związku Żeglarskiego. Załogi DZ składające się z uczniów klas I-III TN wzięły  udział w regatach wiosłowych. Następnie do wspólnego startu stanęły załogi optymiściarzy i kormoranów. Wiał słaby wiatr i już po pierwszym trójkącie zamknięto te mini regaty.

Wyniki regat:

1)    w klasie Kormoran

I miejsce s/y ŚWINA sternik Konrad Kacprzak z załogą: Alicja Klimczak, Mikołaj Marach

II miejsce s/y DZIEDZINA sternik Przemysław Wojdalski z załogą: Paweł Krysiak, Jakub Hruszowiec

III miejsce s/y  ZORZA sternik Jakub Wolniak z załogą: Maciej Wolniak, Maciej Kozłowski

2)    w klasie Optymist

I miejsce Dawid Pasieka

II miejsce Cezary Bajorski

III miejsce Zosia Lewandowska

3)    wyścigi łodzi wiosłowych

I miejsce s/y GALERA klasa II TN – sternik Julia Banaszek

II miejsce s/y DRAGON klasa I i III TN – sternik Michał Kulczycki

W międzyczasie do przystani przypłynęły dwie zaproszone załogi z Klubu Wiosłowego z Anklam. Grochówka była „mniam mniam” , pyszna jak zawsze, kiełbaski no i przygotowane przez mamy ciasta . Dla rodziców i mniejszych gości przygotowano rejsy na DZ-tach, a  mniej odważnych na motorówce woził instruktor żeglarstwa p Jakub Kacprzak. Wielu gości na pokłady swoich jachtów zabierali prywatni właściciele rezydujących tu jachtów. Duże wzięcie miały również kajaki. Na zakończenie wręczono zwycięzcom regat medale, puchary, dyplomy i słodkie upominki. Jak przystało na Dzień Dziecka wszyscy zostali uhonorowani zabawkami i sprzętem sportowym. Nikt nie opuścił festynu bez nagrody.

Ahoj przygodo!

Do zobaczenia za rok.

Zobacz również

Silny wiatr oszczędził Świnoujście

Przy ul. 1-go Maja w Karsiborze doszło do nadłamania konarów przydrożnej topoli, które usunięto wykorzystując …

Jeden komentarz

  1. Och, jak tam było pięknie. Szkoda, że nasze władze nie doceniają tego miejsca, które angażuje młodzież i, co tu dużo mówić szkoli nowe kadry żeglarskie od pokoleń. Jednym z nowych żeglarzy został mój syn, z którego jestem bardzo dumna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.