Strona główna / Lokalne / Miasto wyróżnione za place zabaw
Foto: Mariusz Basałygo

Miasto wyróżnione za place zabaw

W sobotę 3 czerwca 2017 r., w trakcie imprez w muszli koncertowej  z okazji Dnia Dziecka, Prezydent Janusz Żmurkiewicz odbierze wyróżnienie – Złotą Odznakę Świnoujście Miastem Przyjaznym Dzieciom. Nagrodę przyznał portal www.atrakcjedzieciece.pl, który promuje miejscowości, w których istnieje wiele placów zabaw, sportowych i innych tego typu miejsc dla dzieci.

W dzisiejszych czasach,  w obie internetu i gier internetowych, musimy szczególnie dbać o rozwój fizyczny naszych dzieci. Poczynając od tych najmłodszych – mówi Bartłomiej Kaczmarek z portalu www.atrakcjedzieciece.pl. – Chcemy pokazywać miasta, w których władze samorządowe o tym pamiętają. Gdzie rodzice mają do wyboru wiele różnych miejsc, gdzie zdrowo, w ruchu, spędzą czas ze swoimi pociechami.

Bartłomiej Kaczmarek z portalu dodaje, że zakładka z informacjami o takich właśnie miejscach w Świnoujściu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem internautów.

Wasze miasto jest przykładem dla wielu innych – mówi. – Macie wiele ścieżek i szlaków rowerowych, kajakowych, szlaków edukacyjnych i wiele jeszcze różnych miejsc, które sprawiają, że rodziny z dziećmi naprawdę mają w waszym mieście co robić. Nie możemy również zapominać o nowoczesnych placach zabaw, które w Świnoujściu powstawały ostatnio, jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

Przypomnijmy. W ostatnich latach właśnie inwestycje w place zabaw i boiska były i są priorytetem w miejskich inwestycjach. Dzięki temu takie miejsca mają już wszystkie szkoły podstawowe i – co ważne – mogą z nich korzystać nie tylko uczniowie, ale także dzieci spoza tych szkół, także w godzinach popołudniowych.  W maju tego roku oddano dzieciom do użytku nowoczesny, z ciekawymi urządzeniami, plac zabaw przy przedszkolu nr 1 przy ulicy Warszawskiej. Place zabaw powstały również w obu świnoujskich parkach – tym największym Parku Zdrojowym, oraz tym mniejszym – Parku Chopina.

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Jeden komentarz

  1. ∎∎∎∎∎

    Lubicie portalu burmistrzowi lizać tyłek?
    Widzę, że tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.