Strona główna / Lokalne / Jutro przyjdźcie do muszli. Będziemy się bawić i odbierzemy wyróżnienie

Jutro przyjdźcie do muszli. Będziemy się bawić i odbierzemy wyróżnienie

Jutro (sobota 3 czerwca 2017 r.) od godziny 15.00 na te młodsze i starsze dzieci w muszli koncertowej i na  promenadzie czekają naprawdę fajne atrakcje. W trakcie imprezy, nasze miasto zostanie wyróżnione Złotą Odznaką Świnoujście Miastem Przyjaznym Dzieciom. Nagrodę przyznał nam portal www.atrakcjedzieciece.pl, promujący miejscowości, w których istnieje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu z dziećmi i zapewnienia im różnorodnych rozrywek. Wręczenie zaplanowano na godzinę 17.00.

Imprezy z okazji niedawnego Dnia Dziecka rozpoczną się na promenadzie ,na wysokości muszli koncertowejo godzinie 15.00 występami artystów  18. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej Wyspy Uznam. Kolejnym punktem będzie bajkowe party w muszli koncertowej, czyli mówiąc w dużym skrócie, bajkowy dym,  mydlane bańki, magia i radość.

Właśnie pomiędzy jedną a drugą imprezą przedstawiciel portalu wręczy nam wyróżnienie – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Mówię nam, bo to przecież nagroda dla nas świnoujścian, a nie dla urzędu. Dlatego też zapraszam wszystkich.

Na portalu www.atrakcjedzieciecie.pl, dzięki staraniom wydziału promocji został stworzony profil Świnoujścia, na którym promujemy miejsca i formy spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Mamy wiele ścieżek i szlaków rowerowych, kajakowych, szlaków edukacyjnych i wiele jeszcze różnych miejsc, które sprawiają, że rodziny z dziećmi naprawdę mają w waszym mieście, co robić. Nie możemy również zapominać o nowoczesnych placach zabaw, które w Świnoujściu powstawały przez ostatnie lata, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Bartłomiej Kaczmarek z portalu dodaje, że zakładka z informacjami o takich właśnie miejscach w Świnoujściu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem internautów.

Przypomnijmy. W ostatnich latach właśnie inwestycje w place zabaw i boiska były i są priorytetem w miejskich inwestycjach. Dzięki temu takie miejsca mają już wszystkie szkoły podstawowe i – co ważne – mogą z nich korzystać nie tylko uczniowie, ale także dzieci spoza tych szkół, także w godzinach popołudniowych. Place zabaw powstały również w obu świnoujskich parkach – tym największym Parku Zdrojowym, oraz tym mniejszym – Parku Chopina.

Ofertę czasu wolnego dla dzieci tworzą również lokalni przedsiębiorcy, uruchamiając m.in. sale zabaw, parki linowe.

Zobacz również

Rozpoczynają się szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej

Od poniedziałku pensjonariusze domów pomocy społecznej będą szczepieni przeciw COVID-19. Osoby te otrzymają szczepionkę na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.