Strona główna / Lokalne / Marysia odeszła, dzielnie walczyła

Marysia odeszła, dzielnie walczyła

Mała Marysia Waś nie żyje. Dziewczynka odeszła w piątek wieczorem. Od 2014 roku chorowała na nowotwór. Lekarze zdiagnozowali w głowie 8-centymetrowy guz. Marysia przeszła ciężką chemioterapię, operacje i spędziła niezliczone dni w szpitalach.

Ból zaczął się pod koniec 2014 roku, w listopadzie. Płacz Marysi zaalarmował rodziców, poszli z nią do lekarza. A potem następnego. A ci wzruszali ramionami – to nerwoból. Córka wymyśla. Źle spała. Za bardzo zadzierała głowę, oglądając bajki. A ból narastał.

Mama Marysi wymusiła w końcu skierowanie do szpitala w Szczecinie. Tam wysłuchano jej uważnie. Marysi zrobiono badanie dna oka i rezonans magnetyczny.

Guz, umiejscowiony w głowie Marysi, miał wtedy już 8 centymetrów. Później wykryto kolejne.

Rodzice dziewczynki rozpoczęli walkę o jej życie. Ruszyły publiczne zbiórki na leczenie w USA.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

17 komentarzy

 1. Kiedy pogrzeb tego maleńkiego dziecka? Nie chciałbym zobaczyć niewielkiej trumny. Chciałbym jednak tłumy ujrzeć na pogrzebie tego dziecka, któremu usiłowaliśmy pomóc.

 2. Wyrazy szczerego wspolczucia, trzymajcie sie.

 3. Boze miej to dzieciatko w swojej opiece.Spoczywaj Aniolku w spokoju :-*

 4. MARYSIA WALCZĄCA !!! WALCZĄCA DO KOŃCA !!! ŚPIJ ANIOŁKU !!! GŁĘBOKIE WYRAZY WSPÒŁCZUCIA DLA RODZINY !!!????????????!!!

 5. MARYSIA WALCZĄCA !!! WALCZĄCA DO KOŃCA !!! ŚPIJ ANIOŁKU !!! GŁĘBOKIE WYRAZY WSPÒŁCZUCIA DLA RODZINY !!!????????????!!!

 6. Wiem co czują rodzice małej, 2 miesiące temu straciłam syna :(???????????? ból jest okropny i nigdy już nie będzie lepiej czas nie goi ran… Wyrazy współczucia dla Was rodzice, a Ty aniołku ???? Spoczywaj w pokoju

 7. Biedne maleństwo szczere kondolencje dla rodziny spoczywaj w pokoju maleńka… [*]

 8. Spoczywaj w pokoju Aniołku.R.I.P

 9. 🙁 przykro mi.. Żadne słowa nie pomagają.

 10. Maleńka kruszynka tyle cierpienia i bólu doznała w swoim krótkim życiu, a mimo to dziś odejść musiała…niewyobrażalna tragedia, dramat, serce ściska, łzy do oczu same napływają, potworny smutek i wielki żal a zarazem wściekłość..dlaczego taki Aniołek maleńki umiera, gdzie sprawiedliwość!?? Totalna bezsilność i bezradność. Rodzice Kochanej Marysieńki… ból pierś przeszywa, nie znajduję słów, które mogłyby Was pocieszyć w tych traumatycznych chwilach, bo takich słów nie ma, nic nie jest w stanie ukoić cierpienia które Was spotkało . .Przytulam do serca i łączę się w bólu.. .

 11. A od czego miala zyc, od tej chemioterapi i szpitali?

 12. Niech Pan Bóg Wleje Pokój W Serca Rodziców.

 13. Spoczywaj w pokoju Aniołku????

 14. Bardzo mi przykro. Strata dziecka – nie ma nic gorszego. Wyrazy wspolczucia dla rodziny. Trzymajcie się jakoś ????

 15. Dlaczego tak młodzi odchodzą serce się łamie z rozpaczy Śpij spokojnie malutka duszyczko już ciebie nic nie boli jesteś teraz szczęśliwa

 16. Tak mi przykro .Wyrazy współczucia dla rodziców i rodziny .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.