Strona główna / Lokalne / Pomiędzy mięsem na kotlety, trzymał amfetaminę

Pomiędzy mięsem na kotlety, trzymał amfetaminę

Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Dzięki właściwemu rozpoznaniu i wnikliwej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu znaczne ilości narkotyków nie trafią do obiegu.

Stróże prawa ustalili, że 19-letni mieszkaniec miasta posiada znaczne ilości środków odurzających i prowadzi ich dystrybucję. W wyniku podjętych czynności operacyjnych funkcjonariusze zatrzymali w środę osobę, która wyszła z mieszkania podejrzewanego, zaopatrzona w narkotyki. Mężczyzna miał przy sobie woreczek z porcją amfetaminy i potwierdził, że kilka minut wcześniej zakupił je u dilera.

Po wejściu do obserwowanego mieszkania, policjanci zastali w nim podejrzewanego 19-latka oraz jego 19-letniego kolegę. Obaj mężczyźni zaprzeczali, aby posiadali psychoaktywne substancje.

Na stole w pokoju znajdowały się ślady białego proszku, duże ilości woreczków strunowych, szklane lufki oraz waga elektroniczna służąca do ważenia narkotyków.

Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń mieszkania, mundurowi znaleźli worek z amfetaminą ukryty w zamrażalniku. Ponadto podczas przeszukania obu 19-latków policjanci znaleźli przy jednym z nich worek strunowy z amfetaminą ukryty w bieliźnie.

Dwaj mieszkańcy Świnoujścia zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wobec mężczyzny posiadającego znaczne ilości środków odurzających i handlującego nimi Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował o tymczasowy areszt. Obu zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na dzisiejszym posiedzeniu sąd aresztował 19-letniego dilera na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalają teraz źródło pochodzenia narkotyków oraz inne osoby będące klientami 19-latka, nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

asp. sztab. Beata Olszewska

 

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.