Strona główna / Lokalne / Wydarzenia. Amerykański dowódca u naszego prezydenta

Wydarzenia. Amerykański dowódca u naszego prezydenta

Od kilku dni świnoujścianie i goście naszego miasta mogą podziwiać amerykański okręt desantowy USS Arlington. To pierwsza wizyta tego typu jednostki w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Jej dowódca kapitan Patrick J. Hannifin spotkał się z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem.

Na pamiątkę spotkania kapitan Patrick J. Hannifin wręczył naszemu prezydentowi okolicznościowy ryngraf, czyli rodzaj medalionu jednostki USS Arlington. Z kolei Prezydent Janusz Żmurkiewicz podarował dowódcy album fotograficzny „Świnoujście. Miasto o wielu obliczach”, pamiątkowego srebrnego dukata „Wyspiarz” oraz obraz ze zdjęciem zimorodka, jednego z przedstawicieli świnoujskiej fauny, którego autorem jest świnoujścianin Krzysztof Chomicz.

USS Arlington ma cumować w Świnoujściu do niedzieli. Potem wraz z innymi jednostkami wypłynie w morza na międzynarodowe manewry Baltops 2017. Ćwiczenia odbędą się w rejonie Morza Bałtyckiego, na poligonach morskich MW RP, morskiej i lądowej części Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Baltops 2017 zakończy się w Kilonii (Niemcy). Polska Marynarka Wojenna uczestniczy w ćwiczeniu BALTOPS już po raz dwudziesty piąty.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Jeden komentarz

  1. „Captain” w US NAVY to nie kapitan. To pułkownik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.