Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Wyspy Sportu. Rowerowe miasteczko

[ZDJĘCIA] Wyspy Sportu. Rowerowe miasteczko

Niedzielne opady deszczu nie zachęcały do wyjścia z domu. Mimo sporych opadów deszczu – organizatorzy Wysp Sportu uruchomili Miasteczko Rowerowe przy muszli koncertowej. Grzegorz Kowalczyk zaprezentował pokaz trialu rowerowego. Odbyły się także wyścigi rowerowe.

Wyspy Sportu to projekt, który ma za zadanie przyciągnąć uwagę i zachęcić do uprawiania aktywności fizycznej. Pierwsze trzy weekendy czerwca podzieliliśmy na konkretne bloki tematyczne, nadające sportowym zmaganiom odpowiedniego rodzaju charakter. Wszystkie z form aktywności zostaną naturalnie dopasowane do umiejętności maksymalnie średnio zaawansowanych amatorów. W projekcie chodzi przede wszystkim o rekreację i przyciągniecie osób oraz rodzin do tej pory mało aktywnych sportowo, dlatego tak istotne jest, aby poziom trudności był dopasowany do szerokiego grona zainteresowanych.

Kolejne wydarzenie w ramach Wysp Sportu odbędzie się w następny weekend (10-11 czerwca). W Świnoujściu pojawią się „Wyspy Zaskakujących Sportów”. Turnieje w serso, speedminton, petong i zip, to tylko kilka z wielu enigmatycznych nazw, jakie będą się pojawiać w tym okresie w mieście. Będzie też coś brzmiącego nieco bardziej znajomo – gigantyczne warcaby, piłkarzyki, dwa ognie oraz kręgle ogrodowe. W tym czasie na plaży pojawią się też „Miasteczka Wysp Sportu”. Turnieje siatkówki, tor przeszkód oraz próba bicia rekordu w lotach samolocików wykonanych własnoręcznie z papieru.

Zobacz również

Od soboty czynne ogródki restauracyjne i więcej osób w pociągach, tramwajach, autobusach

Decyzją rządu od północy z piątku na sobotę czynne mogą być ogródki restauracyjne, więcej osób …

2 komentarze

  1. Kolejna porażka jak ta sprzed roku. Wtedy wyrzucono w błoto 500.000 a teraz 100.000. Warto dla tych kilku osób i kilku rowerów? a kluby ze Świnoujścia klepią biedę i wiele rzeczy które chcemy robić i tak nie wystarcza.

  2. Niemcy się nie skarżyli, że za głośno?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.