Strona główna / Lokalne / To ważna nagroda. Miasto przyjazne dzieciom

To ważna nagroda. Miasto przyjazne dzieciom

Samych tylko ogólnie dostępnych placów zabaw mamy już w mieście 14. Do tego dochodzą jeszcze mniejsze lub większe place zabaw tuż przy blokach mieszkalnych, oraz nowoczesne boiska sportowe przy placówkach oświatowych. To tylko część atrakcji, z jakich w naszym mieście mogą korzystać młodsze i starsze dzieci. I właśnie za te atrakcje Świnoujście zostało wyróżnione Złotą Odznaką, przyznaną przez portal www.atrakcjedzieciece.pl

Place zabaw, boiska sportowe zawsze były dla nas priorytetem – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Dzieci muszą mieć gdzie spędzać wolny czas, bawić się i rozwijać fizycznie.

Te największe place powstały przy ulicy Malczewskiego, trzy w Parku Zdrojowym, Parku Chopina. Są też przy szkołach podstawowych 1, 6 i 4. I co ważne, mogą z nich korzystać nie tylko uczniowie, ale również dzieci spoza danych szkół. Mamy też wiele ścieżek i szlaków rowerowych, kajakowych, szlaków edukacyjnych i wiele jeszcze różnych miejsc, które sprawiają, że rodziny z dziećmi w naszym mieście nie muszą się nudzić. Ofertę wzbogacają również lokalni przedsiębiorcy, którzy prowadzą sale zabaw dla dzieci czy park linowy.

Złotą Odznakę portalu www.atrakcjedzieciece.pl odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka w minioną sobotę podczas imprez z okazji Dnia Dziecka.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Jeden komentarz

  1. Miasto nie jest przyjazne dzieciom, bo zamieniają place zabaw na parkingi, podwórka zamieniają na durne ogródki dla starych babć i wszędzie wiszą tabliczki z napisem: „ZAKAZ GRY W PIŁKĘ”, do tego zaniedbane place zabaw, a policyjne krawężniki dręczą młodzież.
    Propaganda urzędu miasta nie ma granic.
    W prl’u dbano o dzieci, teraz dzieci, to zło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.