Strona główna / Lokalne / Chmura rudy z portu. Zemdlało dziecko
Chmurę rudy poderwał porywisty wiatr. Ludzie oddychali zapylonym powietrzem. Foto: Czytelnik

Chmura rudy z portu. Zemdlało dziecko

Podczas wycieczki szkolnej z Poznania na latarnię morską, jedno z dzieci zemdlało. Stało się to chwilę po tym jak wiatr podniósł rudę z placu składowego OT Portu w Świnoujściu.

– Podczas wycieczki pod latarnią jedno z naszych dzieci zemdlało. Powodem była olbrzymia chmura pyłu, która w środku dnia dosłownie zrobiła z dnia noc. Zanieczyszczenia przyniósł wiatr z portu.

Uciekliśmy z dziećmi z tej chmur na zakryty teren przyległego do latarni fortu, gdzie dziecku udzielono pierwszej pomocy. Karetka pogotowia na szczęście okazała się zbędna, bo dziecko odzyskało przytomność – pisze w e-mailu nauczycielka.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z OT Portem.

– Wiemy o tej sytuacji. Wiatr nas zaskoczył. Powiew poderwał rudę z placu składowego. Pracujemy nad tym, aby podobna sytuacja nie powtórzyła się. Nie była to chmura czegoś co było szkodliwe chemicznie, czy żrące. Nie ulega wątpliwości, że powiew w tę stronę jest nadzwyczaj rzadki – zapewnia Ludwik Heinsch, prezes OT Port Świnoujście.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

9 komentarzy

  1. Mieszkam w Świnoujściu i to jest odwieczny problem dla mieszkańców. Problem w tym, że port ma system spryskiwacze ładunków sypkich ale tego nie robi!!! Dużo było już skarg do portu przeładunkowe od mieszkańców i nie tylko. Nic to widać nie pomaga.

  2. Tak właśnie się kończą bezinwestycyjne zmiany w przeładunkach wprowadzane przez OT. Średniowieczne metody przeładunkowe i magazynowe, bez opracowań środowiskowych.

  3. szok nad morzem powial wiatr to jakas nowosc

  4. A CO NA TO GOSPODARZ nabrzeża p. Zduńczyk? Zatkało kakao? Wstyd

  5. Cały ten port to wielka jedna ściema syf brud desorganizacja jeden mądrzejszy od drugiego kupowanie to ma się we krwi

  6. A skąd prezes ma wiedzieć skoro od chyba pół roku stał się prezesem a zawsze pracował w biurze

  7. Skąd prezes OT Portu może wiedzieć w którą stronę wieją wiatry w Świnoujściu. W porcie pracuje kilka miesięcy a bywa w nim może raz w miesiącu. A tak w ogóle to w porcie pyli się na okrągło. Wystarczy popatrzeć na rozładunek wagonów z koksem lub załadunek koksu na statek.

  8. Z terminala kontenerowego nie przyleci żaden pył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.