Strona główna / Kultura / 50-lecie Klubu Literackiego „Na Wyspie” w Książnicy Pomorskiej

50-lecie Klubu Literackiego „Na Wyspie” w Książnicy Pomorskiej

Okolicznościowa wystawa jaką zaprezentowano w Sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej w Szczecinie towarzyszyła uroczystości zorganizowanej z inicjatywy dyrektora Lucjana Bąbolewskiego w matce Zachodniopomorskich Bibliotek. W dniu 6 czerwca, w Szczecinie, zaprezentowano wydawnictwa, pamiątki, zdjęcia oraz klubowe archiwalia ze zbiorów Książnicy. W trakcie przygotowań do jubileuszu Klubu Literackiego „Na Wyspie” pracownicy Książnicy pod kierunkiem kierownika działu zbiorów specjalnych Pani Jolanty Liskowackiej przeszukali zgromadzone w Szczecinie dokumenty i odnaleźli wiele interesujących, związanych z początkami Klubu Literackiego i działalnością jego założycielki-Anny Beaty Chodorowskiej-Gorzelniaskiej.

 

6 czerwca mogli oglądać je goście jubileuszowego spotkania z udziałem świnoujskich poetów. Już wkrótce relacja z tego wydarzenia.

A już dziś członkowie Klubu Literackiego dziękują Prezydentowi Świnoujścia za pomoc w przygotowaniu tablic na wystawę oaz organizację transportu – mówi prezes Klubu Maciej Napiórkowski.

Fot /tekst M.N

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.