Strona główna / Kultura / 50-lecie Klubu Literackiego “Na Wyspie” w Książnicy Pomorskiej

50-lecie Klubu Literackiego “Na Wyspie” w Książnicy Pomorskiej

Okolicznościowa wystawa jaką zaprezentowano w Sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej w Szczecinie towarzyszyła uroczystości zorganizowanej z inicjatywy dyrektora Lucjana Bąbolewskiego w matce Zachodniopomorskich Bibliotek. W dniu 6 czerwca, w Szczecinie, zaprezentowano wydawnictwa, pamiątki, zdjęcia oraz klubowe archiwalia ze zbiorów Książnicy. W trakcie przygotowań do jubileuszu Klubu Literackiego „Na Wyspie” pracownicy Książnicy pod kierunkiem kierownika działu zbiorów specjalnych Pani Jolanty Liskowackiej przeszukali zgromadzone w Szczecinie dokumenty i odnaleźli wiele interesujących, związanych z początkami Klubu Literackiego i działalnością jego założycielki-Anny Beaty Chodorowskiej-Gorzelniaskiej.

 

6 czerwca mogli oglądać je goście jubileuszowego spotkania z udziałem świnoujskich poetów. Już wkrótce relacja z tego wydarzenia.

A już dziś członkowie Klubu Literackiego dziękują Prezydentowi Świnoujścia za pomoc w przygotowaniu tablic na wystawę oaz organizację transportu – mówi prezes Klubu Maciej Napiórkowski.

Fot /tekst M.N

Zobacz również

Ujął nietrzeźwego kierującego, a następnie powiadomił policję

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Świnoujścia, który idąc ulicą Marynarzy w Świnoujściu, dostrzegł nietrzeźwego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.