Strona główna / Lokalne / Nowy dowódca ORP RESKO

Nowy dowódca ORP RESKO

W poniedziałek, 5 czerwca, w 12. Dywizjonie Trałowców w Świnoujściu odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy Grupy Jednostek Pływających – Dowódcy Okrętu. Nowym dowódcą na okręcie ORP „RESKO” został kmdr ppor. Paweł TRZCIŃSKI.

Uroczystość objęcia obowiązków odbyła się zgodnie z marynarskim ceremoniałem. Podczas zbiórki załóg trzech okrętów należących do grupy dowódca 12. Dywizjonu Trałowców, kmdr por. Krzysztof SZUMLICKI, wręczył nowemu dowódcy „Proporczyk Dowódcy Grupy”. Znak ten jest nadawany indywidualnie każdemu nowemu dowódcy jako symbol władzy, sprawowanej nad jednostkami wchodzącymi w skład grupy. Powiewać on będzie na maszcie jednostki flagowej ORP „RESKO” przez cały okres dowodzenia grupą przez komandora podporucznika Pawła TRZCIŃSKIEGO, który zabierze go z sobą odchodząc na kolejne stanowisko służbowe. Gratulując nowego stanowiska, dowódca 12.DTR złożył wyznaczonemu oficerowi życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów w realizacji celów, zarówno osobistych jak i zawodowych oraz zgodnie z marynarską tradycją życzył ,,stopy wody pod kilem”. Kmdr ppor. Paweł TRZCIŃSKI podziękował dowódcy dywizjonu za okazane mu zaufanie i powierzenie tej odpowiedzialnej funkcji.

Kmdr ppor. Paweł TRZCIŃSKI urodził się w 1982 roku w Radziejowie. W 2006 roku, po ukończeniu Akademii Marynarki Wojennej został skierowany do służby na ORP „GARDNO”, w 12. Dywizjonie Trałowców w Świnoujściu. Objął on obowiązki jako asystent okrętowy a rok później wyznaczony został na stanowisko dowódcy działu nawigacyjnego na tym samym okręcie. W 2008 roku został zastępcą dowódcy okrętu ORP ,,DĄBIE” a dwa lata później objął obowiązki zastępcy dowódcy na okręcie grupowym ORP „GARDNO”. Od 2011 roku dowodził okrętem ORP „DRUŻNO”. Pełniąc obowiązki na wymienionych stanowiskach wielokrotnie uczestniczył w ćwiczeniach i operacjach międzynarodowych takich jak BALTOPS, NORTHERN COASTS, NOBLE MARINER, SEA BREEZE, DYNAMIC MOVE. 5 czerwca 2017 roku z jednoczesnym awansem do stopnia komandora podporucznika wyznaczony został na stanowisko Dowódcy Grupy Jednostek Pływających – Dowódcy Okrętu, której flagową jednostką jest trałowiec ORP „RESKO”.

Foto: Marcin Purman

Zobacz również

W Świnoujściu funkcjonują już obie przeprawy promowe

O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.