Strona główna / Kultura / Polska sztuka współczesna w ms44
Foto: Robert Ignaciuk

Polska sztuka współczesna w ms44

Miejska Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na otwarcie wystawy prof. Kamila Kuskowskiego, jednego z bardziej intrygujących artystów polskiej sztuki współczesnej. Sztuka którą uprawia Kuskowski posiada cenną umiejętność komentowania ważkich kulturowo i społecznie kwestii, często uwypuklając węzłowe elementy rzeczywistości ukryte w codziennym splocie dni. To sztuka wnikliwego komentarza i co najistotniejsze, poruszająca swoich odbiorców. Kamil Kuskowski oprócz pracy artystycznej pełni również funkcję Dziekana Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów, Akademii Sztuki w Szczecinie. Proszę więc zarezerwować dla tego wydarzenia, sobotnie popołudnie 10 czerwca (sobota) o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Sam autor tak mówi o swoim malarstwie: “Malarstwo stanowi dla mnie aktywność, której główną siłą jest możliwość stawiania pytań i prowokowania odpowiedzi na te pytania. Jego istotą  jest nie tyle akt malowania, praca w malarskiej materii,  czy maestria pędzla, ile raczej koncepcyjna praca z obrazem sztalugowym jako pewnego rodzaju formatem, medium, konwencją formowania i przekazywania refleksji o rzeczywistości i kulturze. Tak rozumiane malarstwo okazuje się ma zaskakująco wysoką zdolność do dotykania i uwidaczniania palących problemów współczesności, stając się dzięki temu ważkim elementem społecznej debaty”.

Zobacz również

Plażowy czyścioch wjechał na plażę w Świnoujściu. Oto efekty!

Gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz rozpoczął zabiegi pielęgnacyjne na świnoujskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.