Strona główna / Lokalne / Morderstwo Piotra. Kiedy oprawcy usłyszą wyrok?

Morderstwo Piotra. Kiedy oprawcy usłyszą wyrok?

Chociaż od morderstwa Piotra Wawrzynowicza mija pół roku, postępowanie przygotowawcze wciąż trwa. Prokuratura twierdzi, że z uwagi na konieczność przeprowadzenia wielu czynności dowodowych. Trudno także określić, kiedy zostanie skierowany do sądu akt oskarżenia .

– Toczy sie postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Śledztwo jest w toku i w związku z tym nie udzielamy żadnych szczegółowych informacji na temat tego postępowania. Śledztwo trwa i na pewno jakiś czas będzie trwało. Trudno mi powiedzieć, czy będzie to kwestia miesiąca, czy dwóch. Trzeba wziąć pod uwagę, że jest to poważna sprawa i wymaga przeprowadzenia wielu czynności dowodowych – tłumaczy prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

19-latek został brutalnie zamordowany 29 grudnia 2016 roku w Świnoujściu. Tego dnia Piotrek oglądał telewizję, gdy nagle zadzwonił telefon. Pod pozorem przekazania przesyłki dla jego starszego brata oprawcy zwabili Piotrka do mieszkania w bloku oddalonym zaledwie o 100 metrów od jego domu. Tam został zaskoczony przez czterech napastników, którzy zaczęli go katować. W końcu jeden z nich zadał śmiertelny cios nożem

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

3 komentarze

  1. we łbie się to nie mieści

    Pół roku !!! i to wciąż za mało ??? czy tą prokuratorzyne to pogrzało czy czeka na sowitą łapę ??
    od poczatku wiadomo co sie stalo, chlopaka znalezli martwego , technicy zabezpieczyli wszystko to na co ta #$%^&*. czeka !!! rozumiem 2 tygodnie no miesiąc , ale po pół roku mówi ze nie wiadomo kiedy bedzie akt !!
    Jeszcze ten tekst na koncu ze „jeden z nich zadał śmiertelny cios nożem” czyli rozumiem ze jeden dostanie 15 , no jak byl wczesniej karany to moze wskoczy na 25, a pozostali co klaskali i TYLKO katowali to co, za pobicie po 5 ? i za 2,5 roku wyjdą za dobre sprawowanie ??

  2. To jest taki moment, kiedy nabieram przekonania, że procedury źle funkcjonują i reforma sądownictwa jest konieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.