Strona główna / Lokalne / Śpij Aniołku! Tysiące białych kwiatów na pogrzebie Marysi Waś

Śpij Aniołku! Tysiące białych kwiatów na pogrzebie Marysi Waś

Rodzice, bracia, najbliższa rodzina, przyjaciele i mieszkańcy Świnoujścia pożegnali w piątek Marysię Waś. Dziewczynka zmarła po wieloletniej i wyczerpującej chorobie. Śmierć Marysi wstrząsnęła wszystkimi, wielu bowiem do ostatniej chwili miało nadzieję na wyleczenie małej świnoujścianki. Miała przed sobą całe życie. W ostatnim pożegnaniu wzięły udział setki osób. Na grobie kładziono białe kwiaty, dzieci zostawiały maskotki. Łzy cisnęły się do oczu niemal wszystkim.

Dziewczynka odeszła w zeszły piątek wieczorem. Od 2014 roku chorowała na nowotwór. Lekarze zdiagnozowali w głowie 8-centymetrowy guz. Marysia przeszła ciężką chemioterapię, operacje i spędziła niezliczone dni w szpitalach.

Ból zaczął się pod koniec 2014 roku, w listopadzie. Płacz Marysi zaalarmował rodziców, poszli z nią wówczas do lekarza. Mama Marysi wymusiła w końcu skierowanie do szpitala w Szczecinie. Tam wysłuchano jej uważnie. Marysi zrobiono badanie dna oka i rezonans magnetyczny. Guz, umiejscowiony w głowie Marysi, miał wtedy już 8 centymetrów. Później wykryto kolejne.

Rodzice dziewczynki rozpoczęli walkę o jej życie. Ruszyły publiczne zbiórki na leczenie w USA. Każdy miał nadzieję na wyleczenie Marysi.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

7 komentarzy

  1. W której części cmentarza jest jej grób?

  2. Spoczywaj w spokoju duzo cierpialas walczylas duze wyrazy dla rofziny

  3. … mam nadzieję, że odeszli do lepszego Świata…

  4. Niesprawiedliwe jest to, że ludzie, którzy powinni „zdechnąć”, to żyją i maja się dobrze, a nie winne dzieci umierają…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.