Strona główna / Lokalne / Świnoujście stanie się stolicą polskiego mięsa
SONY DSC

Świnoujście stanie się stolicą polskiego mięsa

Dni Morza kojarzą się z jachtami, dobrą zabawą i rodzinnym festynem. Czy w czerwcu staną się także stolicą polskiego mięsa? Wszystko na to wskazuje! Przed publicznością wystąpią smakowite kąski wieprzowe i wołowe. I będzie można je nie tylko podziwiać i oklaskiwać ale także degustować, a nawet spożywać w większych ilościach. Polskiego mięsiwa nie zabraknie. Na scenie stanie ponad półtonowy byk na rożnie, gigantyczna, kilkumetrowa Salami, wielki Kocioł Obfitości pełen gęstej strawy gulaszowej i Mega Patelnia z wieprzowiną. Będą też mistrzowie kulinarni, czyli zawodowi kucharze, którzy poprowadzą pokazy i warsztaty kulinarne dla konsumentów oraz technologowie żywienia i dietetycy doradzający jak ustawić sobie codzienne menu, aby odnaleźć poszukiwany smak, zdrowie i radość z jedzenia. Działaniom kulinarnym będą towarzyszyć konkursy tematyczne z nagrodami oraz aktywności sportowe pod hasłem „W mięsie siła!” i animacje dla dzieci w specjalnej Zagrodzie Młodych Hodowców. A wszystko to wydarzy się już 25 czerwca w świnoujskiej marinie.

Warto przypomnieć, że ta akcja promocyjna, propagująca polskie mięso i jego przetwory, organizowana jest już po raz piąty. Wcześniejsze edycje miały miejsce w Poznaniu, podczas Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, w Zielonej Górze na Winobraniu, w Gubinie przy okazji Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej, a w zeszłym roku w Opolu podczas imprezy „Opolskie Smaki”.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.