Strona główna / Lokalne / Kolejna odsłona Wysp Sportu. W sobotę na plaży, a w niedzielę w muszli koncertowej

Kolejna odsłona Wysp Sportu. W sobotę na plaży, a w niedzielę w muszli koncertowej

W miniony weekend do Świnoujścia powróciły Wyspy Sportu w zupełnie nowym wydaniu. Za nami emocje związane z bieganiem i rowerami, teraz nadchodzi czas na siatkówkę i sporty zaskakujące.

Atrakcje zostaną rozłożone na sobotę oraz niedzielę. W pierwszy z weekendowych dni zaczniemy od rywalizacji o wysoką stawkę – dosłownie i w przenośni. O 10:15 ruszy turniej siatkówki dwuosobowej, w którym do wygrania będą nagrody pieniężne (600 zł na parę za I miejsce, 400 zł – II miejsce, 200 zł – III miejsce), o 11:00 w podobny sposób – w dwóch kategoriach wiekowych – walczyć będą piłkarze plażowi (500 zł za I miejsce, 300 zł – II miejsce, 200 zł – III miejsce).

Na sobotę zaplanowano jeszcze między innymi turniej w crossmintona, siatkówkę na wesoło (ze sternikiem), wyścigi na torze przeszkód i specjalny pokaz karateków na plaży. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się też próba bicia rekordu w lotach samolocików wykonanych własnoręcznie z papieru i – co chyba najbardziej emocjonujące – poszukiwanie poukrywanych skarbów w piaskach świnoujskiej plaży!

W niedzielę Wyspy Sportu w całości przejmą najbardziej zaskakujące dyscypliny. W planach między innymi enigmatycznie brzmiące Disc Golf, serso, letni curling, petong i zip. Będzie też coś bardziej znajomego, ale zazwyczaj na mniejszą skalę – gigantyczne warcaby i Chińczyk, kręgle ogrodowe czy siatkonoga. Dodatkowo do gry wejdą też piłkarzyki, dwa ognie, klasy oraz rzut podkową.

Atrakcji będzie wyjątkowo dużo, więc warto przyłączyć się do zabawy i przeżyć razem z nami wielkie sportowe emocje. Sobotnie i niedzielne aktywności rozpoczynamy o godzinie 10:00. Szczegółowy harmonogram imprezy znajduje się na stronie internetowej wyspysportu.com.pl.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.