Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA I FILM] Coraz więcej biegaczy. Kolejni połykają biegowego bakcyla

[ZDJĘCIA I FILM] Coraz więcej biegaczy. Kolejni połykają biegowego bakcyla

W kolejnej, już czterdziestej ósmej edycji parkrun wzięło udział 75 uczestników. Część ze stałych bywalców parkrunu uczestniczy dziś w maratonie rowerowym im. Olka Czapnika. Pogoda poranna sprzyjała aktywnym ruchowo mieszkańcom i gościom, więc 10 osób pobiło swoje rekordy życiowe na pięciokilometrowej trasie. Ośmioro biegaczy wzięło udział po raz pierwszy. Cieszy nas fakt, że coraz bardziej poszerza się grono biegających i maszerujących rodzin przez co atmosfera na spotkaniach też robi się z imprezy na imprezę coraz bardziej rodzinna. Gościliśmy dziś biegaczy i koordynatorów parkrunu z Jabłonnej oraz uczestników z Cieszyna i Gorzowa.


W dzisiejszym biegu zwyciężyły w kategorii Pań: 1. Karolina Romańska z czasem 23.20, 2. Monika Murawska – 24.28 3. Magdalena Mikiewicz – 26.51.
Wśród Panów jako pierwszy pobił swój rekord na trasie Jacek Giba – 19.05, drugi był Krzysztof Walkowiak – 20.28, na trzecim miejscu przybiegł Remigiusz Joppek -20.34. Spotkanie obsługiwało 13 wolontariuszy. Po biegu, marszu czy marszobiegu jak zwykle czekała na spragnionych i zmęczonych wysiłkiem woda ufundowana przez Uzdrowisko Świnoujście i słodkie ciasteczka z Hotelu Trzy Wyspy. Imprezę wspomagało też stowarzyszenie Hol. Podczas spotkania padła propozycja, by zbierać nakrętki z butelek po wodzie i przekazać je na cele charytatywne dla potrzebujących. Sezon letni dopiero się rozpoczyna, sportowców jest z nami coraz więcej, więc tempo zbierania nakrętek będzie na pewno wzrastało.
Czekamy na Was za tydzień!

Zobacz również

Ulica Ku Morzu a rozbudowa terminalu. Którędy do latarni i fortu?

W związku z rozbudową Terminalu LNG i zapewnieniem jego bezpieczeństwa spółka Gaz-System będzie musiała wybudować …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.