Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA I FILM] Coraz więcej biegaczy. Kolejni połykają biegowego bakcyla

[ZDJĘCIA I FILM] Coraz więcej biegaczy. Kolejni połykają biegowego bakcyla

W kolejnej, już czterdziestej ósmej edycji parkrun wzięło udział 75 uczestników. Część ze stałych bywalców parkrunu uczestniczy dziś w maratonie rowerowym im. Olka Czapnika. Pogoda poranna sprzyjała aktywnym ruchowo mieszkańcom i gościom, więc 10 osób pobiło swoje rekordy życiowe na pięciokilometrowej trasie. Ośmioro biegaczy wzięło udział po raz pierwszy. Cieszy nas fakt, że coraz bardziej poszerza się grono biegających i maszerujących rodzin przez co atmosfera na spotkaniach też robi się z imprezy na imprezę coraz bardziej rodzinna. Gościliśmy dziś biegaczy i koordynatorów parkrunu z Jabłonnej oraz uczestników z Cieszyna i Gorzowa.


W dzisiejszym biegu zwyciężyły w kategorii Pań: 1. Karolina Romańska z czasem 23.20, 2. Monika Murawska – 24.28 3. Magdalena Mikiewicz – 26.51.
Wśród Panów jako pierwszy pobił swój rekord na trasie Jacek Giba – 19.05, drugi był Krzysztof Walkowiak – 20.28, na trzecim miejscu przybiegł Remigiusz Joppek -20.34. Spotkanie obsługiwało 13 wolontariuszy. Po biegu, marszu czy marszobiegu jak zwykle czekała na spragnionych i zmęczonych wysiłkiem woda ufundowana przez Uzdrowisko Świnoujście i słodkie ciasteczka z Hotelu Trzy Wyspy. Imprezę wspomagało też stowarzyszenie Hol. Podczas spotkania padła propozycja, by zbierać nakrętki z butelek po wodzie i przekazać je na cele charytatywne dla potrzebujących. Sezon letni dopiero się rozpoczyna, sportowców jest z nami coraz więcej, więc tempo zbierania nakrętek będzie na pewno wzrastało.
Czekamy na Was za tydzień!

Zobacz również

Woliński Park Narodowy wprowadza opłaty za wstęp do Parku. Mieszkańcy gmin, na których znajduje się Park zwolnieni z opłat

Z dniem 4 października 2022 roku Woliński Park Narodowy wprowadza opłaty za wstęp do Parku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.