Strona główna / Lokalne / Wzywają rezerwistów na szkolenie

Wzywają rezerwistów na szkolenie

W piątek 9 czerwca zakończyły się krótkotrwałe ćwiczenia żołnierzy rezerwy. Podczas tygodniowego szkolenia rezerwiści doskonalili umiejętności strzeleckie, elementy musztry oraz uczestniczyli w ćwiczeniach specjalistycznych zgodnie z nadanymi przydziałami mobilizacyjnymi. Pierwszy etap szkolenia rezerwistów rozpoczął się 5 czerwca od umundurowania i wyposażenia. 
– Po oficjalnym przywitaniu rezerwistów przez Zastępcę Komendanta – Szefa Sztabu, rozpoczął się kolejny etap szkolenia. Podczas ćwiczeń, żołnierze szkolili się zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Największy nacisk położono na szkolenie praktyczne w zakresie musztry wojskowej oraz szkolenie strzeleckie – strzelania bojowe z broni etatowej a także obsługę sprzętu wojskowego – informuje kpt. mar. Paweł Rozenfeld z Komendy Portu Wojennego.
Pododdział rezerwy powoływany jest przez Komendę Portu Wojennego Świnoujście i wcielany w struktury 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Dzieje się to w sytuacjach zagrożenia. Przydzieleni do niego specjaliści mają uzupełnić etatowy personel jednostek flotylli. Szkolenia rezerwistów odbywają się cyklicznie.
8 czerwca zgodnie z ceremoniałem wojskowym przysięgę wojskową złożyło 11 żołnierzy, zobligowanych do tego Ustawą z dnia 3 października 1992 roku o przysiędze wojskowej.
Krótkotrwałe ćwiczenia żołnierzy rezerwy zakończyły się uroczystą zbiórką, podczas której Zastępca Komendanta KPW Świnoujście wręczył wyróżniającym się żołnierzom listy gratulacyjne oraz albumy pamiątkowe.

Zobacz również

Prezydent Andrzej Duda przyjechał na teren budowy tunelu w Świnoujściu

To epokowe wydarzenie, ważne dla Pomorza Zachodniego. Tunel ułatwi życie i komunikację – mówił Prezydent …

Jeden komentarz

  1. Ja w wojsku akurat nie byłem. Ominął mnie ostatni pobór w 2008 roku. Ostatnia wizyta na WKU w lipcu 2008 “do 31 październija czekamy na zaświadczenie że jest Pan studentem”. Od tamtej pory cisza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.