Strona główna / Lokalne / Wzywają rezerwistów na szkolenie

Wzywają rezerwistów na szkolenie

W piątek 9 czerwca zakończyły się krótkotrwałe ćwiczenia żołnierzy rezerwy. Podczas tygodniowego szkolenia rezerwiści doskonalili umiejętności strzeleckie, elementy musztry oraz uczestniczyli w ćwiczeniach specjalistycznych zgodnie z nadanymi przydziałami mobilizacyjnymi. Pierwszy etap szkolenia rezerwistów rozpoczął się 5 czerwca od umundurowania i wyposażenia. 
– Po oficjalnym przywitaniu rezerwistów przez Zastępcę Komendanta – Szefa Sztabu, rozpoczął się kolejny etap szkolenia. Podczas ćwiczeń, żołnierze szkolili się zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Największy nacisk położono na szkolenie praktyczne w zakresie musztry wojskowej oraz szkolenie strzeleckie – strzelania bojowe z broni etatowej a także obsługę sprzętu wojskowego – informuje kpt. mar. Paweł Rozenfeld z Komendy Portu Wojennego.
Pododdział rezerwy powoływany jest przez Komendę Portu Wojennego Świnoujście i wcielany w struktury 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Dzieje się to w sytuacjach zagrożenia. Przydzieleni do niego specjaliści mają uzupełnić etatowy personel jednostek flotylli. Szkolenia rezerwistów odbywają się cyklicznie.
8 czerwca zgodnie z ceremoniałem wojskowym przysięgę wojskową złożyło 11 żołnierzy, zobligowanych do tego Ustawą z dnia 3 października 1992 roku o przysiędze wojskowej.
Krótkotrwałe ćwiczenia żołnierzy rezerwy zakończyły się uroczystą zbiórką, podczas której Zastępca Komendanta KPW Świnoujście wręczył wyróżniającym się żołnierzom listy gratulacyjne oraz albumy pamiątkowe.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

Jeden komentarz

  1. Ja w wojsku akurat nie byłem. Ominął mnie ostatni pobór w 2008 roku. Ostatnia wizyta na WKU w lipcu 2008 “do 31 październija czekamy na zaświadczenie że jest Pan studentem”. Od tamtej pory cisza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.