Strona główna / Lokalne / Wydarzenia. Zabytkowe auta znów przejadą przez nasze miasto.

Wydarzenia. Zabytkowe auta znów przejadą przez nasze miasto.

16. Rajd Zabytkowych Pojazdów Dookoła Zalewu Szczecińskiego. Ponad 60 zabytkowych pojazdów pojawi się w Świnoujściu w przyszłą sobotę 17 czerwca 2017 r.Wśród nich będą Stoewer R150 z 1934 roku, DKW F5 Roadster z 1936 r. i Citroen 7 CV z 1938 roku. Około godziny 8.30 kawalkada samochodów pojawi się na dawnym przejściu granicznym Świnoujście – Garz, skąd przejedzie na plac Mickiewicza przy Urzędzie Miasta Świnoujście. Zobacz trasę przejazdu zabytkowych pojazdów.

Na placu przed urzędem miasta samochody można będzie obejrzeć z bliska w godzinach 9.00 – 10.00. Stamtąd wyruszą w kierunku przeprawy promowej „Karsibór”.

Trasa przejazdu:

Przejście graniczne Świnoujście/Garz – ul. Grunwaldzka – ul. 11 Listopada – ul. Moniuszki – ul. Prusa – ul. Żeromskiego – ul. Powstańców Śląskich – ul. Słowackiego – ul. Krzywoustego – ul. Sienkiewicza – ul. Matejki – ul. Wojska Polskiego – Plac Mickiewicza (postój ok. 1 godziny) – ul. Konstytucji 3 Maja – ul. Grunwaldzka, ul. Nowokarsiborska – ul. Karsiborska – miejska przeprawa promowa Centrum (prom Karsibór), ul. Pomorska, ul. Wolińska.

Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie Sportów Motorowych ,,Rallye Trans” z Eggesin/Niemcy.

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.