Strona główna / Lokalne / Flota Świnoujście – Wicher Brojce. Gala na głównym boisku

Flota Świnoujście – Wicher Brojce. Gala na głównym boisku

W sobotę o godzinie 16:00 na boisku trawiastym przy ul. Matejki 22 dojdzie do pojedynku najlepszych zespołów klasy okręgowej, czyli Floty Świnoujście z Wichrem Brojce.

Są to zdecydowanie najlepsze zespoły, prawdopodobnie nie tylko w grupie północnej. Przyjrzyjmy się dorobkowi przodujących zespołów z południa. Prowadzący w tabeli Biali Sądów zdobyli w tylu samo meczach 60 punktów. To mniej niż zajmująca w naszej grupie trzecie miejsce Mewa Resko (u nas odpowiednio: Flota 80, Wicher 73, Mewa 64). Biali strzelili bramek 65, u nas więcej ma osiem zespołów, czyli połowa grupy. Więcej od Białych o 10 strzeliła Gavia Choszczno, ale i jej dałoby to dopiero szóste miejsce w naszej grupie. Oczywiście, można założyć, że tam poziom jest bardziej wyrównany, ale trudno w to uwierzyć, bo to by znaczyło, że na poziomie Floty czy Wichra jest tam pięć, albo i więcej drużyn.
Po rundzie jesiennej Flota miała 40 punktów, Wicher 33. Siedmiopunktowa przewaga utrzymuje się do dziś. Ponieważ sprawa pierwszego i drugiego miejsca jest już definitywnie rozstrzygnięta, Flota i Wicher powalczą pojutrze o mistrzostwo wiosny. Obydwie drużyny zdobyły w tej rundzie po 40 punktów, Flota ma lepszą różnicę bramek (70-11, Wicher 55-8), więc goście aby ten tytuł zdobyć musieliby wygrać. Czy nasi na to pozwolą?
Na pewno jednak nie odpuszczą. Jeśli goście mieliby wygrać, będą musieli na to ciężko zapracować. Ale i naszym ciężko będzie wyższość udowodnić. Wicher ma bardzo solidną defensywę, wiosną stracił tylko 8 bramek, a w całym sezonie tylko o 4 więcej od Floty. Zatem o sukcesie którejś drużyny na pewno zdecyduje skuteczność.
W Brojcach Wicher z Flotą spotkał się na zakończenie rundy jesiennej, 19 listopada 2016. Wygrała Flota 3-0 (1-0), a zadecydowało doświadczenie. Dwie bramki strzelił w tamtym meczu Damian Staniszewski, a jedną (środkową) Grzegorz Skwara.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.