Strona główna / Lokalne / Nie uniknie odpowiedzialności

Nie uniknie odpowiedzialności

Kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15, kara finansowa oraz grzywna grozi 67-latkowi, który kierując samochodem spowodował kolizję drogową. Powodem wykonywania nieprawidłowego manewru była zawartość ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Wczoraj w godzinach popołudniowych oficer dyżurny świnoujskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada i Kołłątaja.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem, dojeżdżając do sygnalizatora świetlnego, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w oczekującego na zmianę świateł chryslera, a ten przesuwając się uderzył z kolei w poprzedzającego go hyundaya.

Podczas interwencji policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji. Wtedy okazało się, że 67-letni sprawca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W związku z popełnieniem przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, policjanci drogówki zatrzymali 67-latka w policyjnym areszcie. Ponadto mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Po wytrzeźwieniu stróże prawa przedstawili mężczyźnie zarzut. Według kodeksu karnego grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi związanymi z grzywną. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Za spowodowanie kolizji drogowej 67-letni świnoujścianin również odpowie przed sądem, za co może go spotkać także wysoka grzywna.

Policjanci apelują o rozsądek kierujących i nie wsiadanie po spożyciu alkoholu za kierownicę.

asp. sztab. Beata Olszewska

 

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.