Strona główna / Lokalne / Na plaży palić nie wolno. Nikt tego nie respektuje!

Na plaży palić nie wolno. Nikt tego nie respektuje!

Przyszedłeś na plażę odpocząć, lecz co chwilę słyszysz okrzyki sprzedawców kukurydzy, reklamy z radiowęzła, a na domiar złego – sąsiad obok kopci papierosy? Jest rozwiązanie przynajmniej na jedną z tych bolączek. Niewiele osób wie, ale na plaży obowiązuje zakaz palenia papierosów. Mówi o tym regulamin zarządcy kąpieliska.

Świnoujska radna Elżbieta Jabłońska podczas ostatniej sesji rady, dopytywała o możliwość zakazania palenia papierosów. Zwróciła także uwagę na paskudny zwyczaj zagrzebywania niedopałków w piasku.

Okazało się jednak, że regulamin od dwóch lat reguluje tę kwestię. Palić na kąpielisku nie wolno, lecz w rzeczywistości to martwy przepis, bowiem niemal nikt go nie respektuje. Nie ma także możliwości jego egzekwowania.

– No i co z tego, że przepis jest. Gdzie mam zadzwonić jak ktoś zapali papierosa? Po straż miejską? Przyjadą po kilkunastu minutach, gdy papieros będzie już dawno wypalony – irytuje się pani Magdalena.

Podobny zakaz obowiązuje od dawna na świnoujskich przystankach autobusowych. Tam jednak pasażerowie stosują się do zakazów i nie palą papierosów bezpośrednio przy innych oczekujących na przyjazd autobusu.

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

9 komentarzy

  1. palacze sami powinni płacic za leczenie

  2. Malgorzata Kowalska

    Skandalem jest mozliwosc palenia w ogrodkach przy restauracjach.Niemcy dmuchają ludziom w twarz w trakcie posiłków i nie ma wyjątku nawet przy małych dzieciach.Prawda jest taka, że to miasto robi wszystko pod Niemcow, którzy traktują Polaczków jak sługusow. Wystarczy zauważyć, że nawet nie są w stanie powiedzieć po polsku „proszę”, „dziękuję”,gdzie każdy kulturalny turysta uczy się i używa takich słów za granicą.

  3. Jest to poważny problem stolec nie jest rakotwórczy a bierne palenie tak . Miasto pobiera opłaty klimatyczne to powinny chodzić patrole i sprawdzać . Super skarbem jest wykopanie kilku petow przez nasze dziecko . A jak jestem 2 tygodnie w Międzyzdrojach to patrolu nie widziałem może funkcjonariusze tez się opalaj .

  4. A gdzie zakaz palenia na promenadzie? Pytam się jestem na wakacjach i gdzie nie siądę to niemcy jarają nie patrzą że ktoś nie pali. Zrobcie coś z tym. Pozdrawiam. Wczasowicz

  5. Na plazy nie wolno pić alkoholu a stawia sie coraz więcej”bud” z piwem i co ???

  6. Bzdura z tymi przeszkadzającymi papierosami na plaży… Akurat na naszej jest tyle miejsca że wystarczy tylko się nie rozkładać obok innych i nic nie powinno wtedy przeszkadzać…

  7. A piernąć można ???

  8. Nie długo nie będzie można puścić bąka w klozecie, bo jakiemuś radnemu o inteligencji stolca będzie przeszkadzało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.