Strona główna / Lokalne / Podróż wojskowo-historyczna do stolicy

Podróż wojskowo-historyczna do stolicy

W poniedziałek 5 czerwca, żołnierze z Komendy Portu Wojennego Świnoujście wraz z uczniami Gimnazjum Publicznego nr 3 rozpoczęli podróż wojskowo-historyczną do Warszawy.

Jednym z przedsięwzięć wynikających z porozumienia o współpracy zawartego między KPW Świnoujście a GP nr 3 oraz zawartych w planie współpracy na 2017 rok była wspólna podróż wojskowo-historyczna do Warszawy.

Do Stolicy dojechali około godziny 14-tej. Zwiedzano Sejm RP oraz Łazienki Królewskie pod opieką przewodnika. Na zakończenie dnia, uczestnicy podróży udali się do 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego celem zakwaterowania. Tam mieli odpocząć po dniu spędzonym na podróży i zwiedzaniu.

Następnego dnia po śniadaniu nastąpił kolejny dzień podróży, na który przewidziano zwiedzanie Starego Miasta, Zamku Królewskiego oraz ulicy Krakowskie Przedmieście i okolic. Rys historyczny i najważniejsze zabytki ponownie fachowo i ciekawie opisał pilot podróży. Po obiedzie Zwiedzano Stadion Narodowy. „Maraton” zwiedzania zakończył wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Wtorek upłynął na robieniu zdjęć, wsłuchiwaniu się w opowieści przewodnika oraz kupowaniu pamiątek.

Środa rozpoczęła się od zwiedzania sławnych Ogrodów Królewskich w Wilanowie oraz samego Pałacu. Popołudnie wypełniło podziwianie ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz pomnika Syrenki nad Wisłą. Uczestnicy podróży kończyli dzień pełen emocji w Muzeum Chopina.

Kolejny dzień zwiedzania Stolicy to wizyta na Stadionie Legii Warszawa oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po południu organizatorzy podróży zabrali uczestników do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Piątkowy poranek był wyjątkowy, ponieważ uczestnicy podróży wojskowo-historycznej zostali zaproszeni do zwiedzania Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa. Przed wyjazdem do Świnoujścia delegacja żołnierzy i gimnazjalistów udała się przed Grób Nieznanego żołnierza aby oddać hołd pamięci poległym i złożyć wiązankę kwiatów. Wczesnym przedpołudniem obrano kierunek na Świnoujście.

W czasie całej podróży dopisała pogoda a deszcze i burze omijały wycieczkę. Jak się okazało, nocleg na terenie 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego było nie lada  atrakcją dla uczniów Gimnazjum. Do Świnoujścia dojechano w wyśmienitych nastrojach, a organizatorzy bogaci w nowe doświadczenia, nie wykluczają realizacji podobnej podróży za rok.

kpt. mar. Paweł Rozenfeld

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.