Strona główna / Lokalne / Konkursy, grochówka, znakowanie rowerów i nie tylko podczas akcji „Bezpieczne wakacje” na Basenie Północnym

Konkursy, grochówka, znakowanie rowerów i nie tylko podczas akcji „Bezpieczne wakacje” na Basenie Północnym

W sobotę 24 czerwca 2017 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 na Basenie Północnym odbędzie się akcja profilaktyczna pod nazwą „Bezpieczne wakacje 2017”, w organizację której włączyły się świnoujskie służby mundurowe, ratownicze oraz inne podmioty. Oprócz pokazów, gier, konkursów, wojskowej grochówki, znakowane będą także rowery.

W sobotę 24 czerwca 2017 roku w godzinach 10.00-14.00 Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA) Region Świnoujście wraz ze służbami mundurowymi i ratowniczymi organizują kolejny już rok z rzędu akcję profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. W programie przewidziane są m.in. pokazy ratownictwa medycznego, pokaz tresury psa służbowego, pokaz sprzętu służb mundurowych, prezentacja policyjnych koni, a także gry i konkursy dla dzieci. Nie zabraknie także wojskowej grochówki z kuchni polowej.

W godzinach od 10.00 do 12.00 policjanci znakować będą także rowery. Znakowanie polega na naniesieniu dodatkowego numeru seryjnego na ramę oraz wprowadzenie informacji o właścicielu do bazy danych. Daje to możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru. Rower z wygrawerowanymi numerami staje się mniej atrakcyjny dla złodzieja.

Policjanci przypominają, że pełnoletnia osoba, która chce oznakować swój rower musi zabrać ze sobą niezbędne dokumenty, tj. dokument tożsamości oraz dowód zakupu (paragon lub faktura, umowa kupna-sprzedaży).

W organizację imprezy profilaktycznej włączyły się następujące podmioty: Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA) Region Świnoujście, Urząd Miasta Świnoujście, Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, Morski Oddział Straży Granicznej, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, Komenda Portu Wojennego, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Urząd Morski w Szczecinie, Ochotnicze Wodne Pogotowie Ratunkowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Organizatorzy serdecznie  zapraszają dzieci, młodzież, a także dorosłych do udziału w akcji.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.