Strona główna / Lokalne / Seria wypadków z udziałem rowerzystów. Policja apeluje do kierowców

Seria wypadków z udziałem rowerzystów. Policja apeluje do kierowców

Ładna pogoda sprzyja rowerowym wyprawom. Jest też więcej zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uważajmy na rowerzystów!

Dzięki ładnej pogodzie na ulicach i ścieżkach jest coraz więcej pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy, że są to najsłabiej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. W przypadku zderzenia z pojazdem to oni zazwyczaj odnoszą najpoważniejsze obrażenia ciała. Wielu kierowców nie traktuje rowerzystów jak równoprawnych użytkowników drogi, a często wymuszają na nich pierwszeństwo. Rowerzystom przypominamy o właściwym oznakowaniu i oświetleniu swoich jednośladów.

Wczoraj przed południem na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Nowowiejskiego doszło do kolizji z udziałem kierujących samochodem oraz rowerem obywatelami Niemiec. Skręcający w ulicę Nowowiejskiego kierowca skody nie zachował ostrożności przy drodze dla rowerów i uderzył w kierującą jednośladem. 83-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia około godziny 18.30 na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada i ulicy Szkolnej doszło do kolejnej kolizji drogowej, w której uczestniczył rowerzysta oraz pojazd marki Opel. Sprawcą okazał się kierujący samochodem, który nieprawidłowo przejeżdżając przejazdem dla rowerzystów, uderzył w jednoślad. Posiadający uprawnienia do kierowania od roku 20-letni sprawca zdarzenia drogowego zostanie ukarany przez sąd, gdzie skierujemy stosowny wniosek.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że rowerzystów, podobnie jak motocyklistów, nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni kierowców samochodów.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Kurtyka zachęca do udziału w akcji “Zanocuj w lesie”

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji “Zanocuj w lesie”, a tym samym odpoczynku na łonie …

2 komentarze

  1. Najwyższa pora przywrócić egzaminy ze znajmości ruchu drogowego ( karta rowerowa) dla rowerzystów.
    To co ta brać dwukółkowa wyprawia na chodnikach i ulicach to się w głowie nie mieści.

  2. Wina kierowców, ale to na rowerzystach psy się wiesza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.