Strona główna / Kultura / Wieczory organowe: W  galerii  mistrzów  festiwalowy debiut

Wieczory organowe: W  galerii  mistrzów  festiwalowy debiut

W ostatnim czerwcowym  koncercie XIX  Świnoujskich Wieczorów Organowych (30.06.) w Galerii Mistrzów poraz pierwszy w Świnoujściu wystąpi Maria  TERLECKA – absolwentka warszawskiej PWSM klasy organów prof. Feliksa Rączkowskiego oraz klasy fortepianu prof. Juliusza Borzyma. Prowadzi aktywną działalność artystyczną, koncertując w kraju i za granicą ,grając recitale organowe, a także koncertując z towarzyszeniem orkiestry. Uczestniczy również w międzynarodowych Festiwalach organowych.

Działalność koncertową  łączy z pracą pedagogiczną, prowadząc klasę organów na Uniwersytecie  Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, Wydział Instrumentalno – Pedagogiczny w Białymstoku oraz w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego. Jest jurorem ogólnopolskich konkursów młodych organistów. Organizatorką Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.  Wśród artystycznych dokonań na liczne nagrania radiowe. Za swą działalność artystyczną otrzymała nagrodę Prezydenta Ełku – statuetkę Białej Lilii w kategorii Mecenas Kultury 2009.

W festiwalowym koncercie wykona; BOGURODZICĘ – w opracowaniu na organy solo Feliksa  Rączkowskiego oraz utwory J.P. SWELINCKA  i J.S. BACHA, C. FRANCKA, M. DUPRE,

Początek koncertu godz. 19-ta w kościele pw. Chrystusa Króla, Pl. Kościelny 2. Bilety przed koncertem.

Tekst M.P./ foto arch.TPŚ

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.