Strona główna / Lokalne / Piesi i rowerzyści dojdą bezpiecznie do wiatraka!

Piesi i rowerzyści dojdą bezpiecznie do wiatraka!

Trwają prace związane są z budową chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej. Trasa będzie prowadziła do ostatniego parkingu zwanego popularnie patelnią. Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia.

Dodatkowo wzdłuż chodnika i ścieżki powstanie oświetlenie. Budowa jest I etapem większej inwestycji. W drugim powstanie ścieżka rowerowa „Nad Świną” łącząca ulicę Uzdrowiskową z Jachtową i dalej w kierunku portu jachtowego. Rozpoczęcie prac planowane jest wiosną przyszłego roku.

Koszt pierwszego etapu, czyli chodnik, ścieżka i oświetlenie wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej, wynosić będzie (netto) 1,6 mln złotych.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

2 komentarze

  1. ꘐ ꔞ ꗈ ꕧ ꕢ ꖻ ꗺ ꗐ ꔗ ꗢ

    Od ponad stu lat ludzie tamtędy bezpiecznie szli do Wiatraka.
    Nie ma co się cieszyć, bo miasto za nasze pieniądze prywaciarzom po prostu robią drogę do hoteli, które niedługo tam staną na wydmach . . .

  2. I na rolkach już nie pojedziesz bo jak zwykle w naszym mieście co kilka metrów gładka ścieżka musi myć przełożona kostką brukową!! Czy za takie pieniądze nie można przyciąć precyzyjnie gładkiej kostki. Czy wszystkie błędy trzeba maskować tym nierównym dziadostwem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.