Strona główna / Lokalne / Sebastian Olszar nie złamał prawa. Oświadczenie akademii piłkarskiej

Sebastian Olszar nie złamał prawa. Oświadczenie akademii piłkarskiej

Miasto przyznało 25 tys. zł dotacji na działalność Akademii Piłkarskiej Baltica. Piłki nożnej uczy się w niej około 150 dzieci ze Świnoujścia. Miejskie środki przyznano na rozwój i zaspokajanie zainteresowań sportowych oraz doskonalenie umiejętności poprzez prowadzenie szkolenia i systematycznych zajęć treningowych. Jeden z portali poddał pod wątpliwość, czy akademia powinna dostać pieniądze, bo związany z nią jest miejski radny Sebastian Olszar.

Akademia Piłkarska Baltica przesłała do naszej redakcji oświadczenie w tej sprawie. Marcin Adamski tłumaczy, że do złamania prawa nie doszło. Treść oświadczenia publikujemy poniżej.

W nawiązaniu do artykułu, który ukazał się na portalu internetowym iświnoujście o rzekomych nieprawidłowościach związanych z otrzymaną dotacją przez Fundację Baltica Sport, oświadczamy, iż Pan Sebastian Olszar w dniu 22 grudnia 2016 roku złożył rezygnację z funkcji członka Zarządu Fundacji Baltica Sport. Nie miał żadnej wiedzy oraz żadnego wpływu na przyznanie nam dotacji od Urzędu Miasta na rok 2017. Stosowny wniosek o przyznanie środków pochodzących z miejskiej kasy złożyliśmy w dniu 26 stycznia 2017 roku. W związku z tym nie rozumiemy, jako Fundacja, swego rodzaju ataku na Fundację oraz na Pana Sebastiana Olszara.  Insynuacje, iż coś odbyło się niezgodnie z prawem nie odpowiadają rzeczywistemu stanu rzeczy. Tym bardziej, że sprawa znalazła swój finał na piątkowej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, gdzie oczywiście przyznano nam rację. W takim przypadku należałoby chyba napisać jakieś sprostowanie. Nie ukrywamy wyrazów oburzenia zawartą treścią w w/w artykule. Bulwersująca jest stronniczość portalu w ocenie naszej działalności, gdyż naczelną zasadą wszystkich mediów powinna być rzetelność przekazywanych informacji, tymczasem ten portal jako jedyny nie publikuje informacji o Akademii Piłkarskiej Baltica, pomimo tak dużej liczby wydarzeń sportowych w których braliśmy i bierzemy udział.

Zatem przypomnimy kilka faktów. Przystąpiło do nas ponad 150 dzieci, także takich, którzy musieli wcześniej szukać miejsca dla siebie w innych  miastach, a nawet za granicą. My umożliwiliśmy im powrót zapewniając odpowiednie warunki do rozwoju sportowego. Szkoleniem zajmuje się na co dzień 7 Trenerów i Asystentów. Nasze 4 drużyny, już w pierwszym roku istnienia Akademii uczestniczyły w rozgrywkach ligowych ZZPN, a drużyna Młodzika została Mistrzem Terenowej Ligi Młodzika ZZPN. Współpracujemy ze szkołami i przedszkolami, dla których zorganizowaliśmy kilkanaście turniejów, w tym pierwsze Mistrzostwa Przedszkoli w Świnoujściu, w zamian dostając sympatię, uśmiech i radość Wychowawców, Rodziców i co najważniejsze Dzieci. Naszą wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem pomagaliśmy Szkole Podstawowej nr 1 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej odnosząc historyczny sukces – zdobyliśmy pierwszy raz w historii Miasta Świnoujście Vicemistrzostwo Polski w piłce nożnej!!! Ogółem w pierwszym roku funkcjonowania Fundacja zorganizowała 35 imprez sportowych, a w ponad 60 imprezach nasi młodzi piłkarze brali udział. Otrzymujemy wiele zaproszeń od znanych i renomowanych klubów z Polski i zagranicy. Gościliśmy też 2-krotnie Trenera Reprezentacji Polski U-21 Marcina Dornę, który uczestniczył w otwarciu naszej Akademii i wspiera nas przy każdej okazji. Podpisaliśmy umowę o współpracy z niemieckim klubem Greifswalder FC, a naszych 6 piłkarzy otrzymało powołanie do Reprezentacji ZZPN!!! I to wszystko w pierwszym roku funkcjonowania!!! Czy osoby publikujące w/w artykuł w ogóle to zauważyły?

Pojawiliśmy się dopiero przy okazji tych obrzydliwych insynuacji. Szanujemy przepisy prawne, szanujemy prawo obywateli do uzyskania informacji publicznej, szanujemy media. Apelujemy jednak o rzetelną ocenę i obiektywizm w przekazywaniu informacji, a nie manipulowanie Czytelnikiem.

Zdajemy sobie sprawę, iż nasza działalność i zaangażowanie nie wszystkim są na rękę, gdyż przez lata różne osoby funkcjonowały w miejskim sporcie „ślizgając” się przy każdej okazji. Nagle my podnieśliśmy poprzeczkę, której nie są w stanie przeskoczyć. I te osoby funkcjonują nadal, skupiając się teraz bardziej na oczernianiu naszego wizerunku, aniżeli swojej działalności. Nie zgadzamy się też m.in z obrzydliwymi praktykami „przemycania” starszych chłopców do turniejów w młodszych kategoriach wiekowych. Wiemy, że przez lata to była „normalność”, ale najwyższa pora z tym skończyć.

 Tak więc dalej robimy swoje i robić nadal będziemy. Zaufało nam wielu Rodziców i innych osób, którym teraz dziękujemy za liczne słowa wsparcia i których zapewniamy, że naszą naczelną zasadą pozostaje transparentność oraz uczciwe i jasne reguły gry. Przede wszystkim zależy nam, aby Świnoujście po latach niebytu w końcu  zaistniało na piłkarskiej mapie futbolu młodzieżowego w Polsce i w znaczący sposób przyczyniamy się do tego.

Na koniec chcielibyśmy podkreślić, iż w przypadku gdy pojawią się  inne nieprawdziwe informacje, niepoparte żadnymi dowodami, zmuszeni będziemy podjąć odpowiednie kroki prawne, mające na celu zaprzestanie praktyk godzących w dobre imię Fundacji.

 

Prezes Zarządu Fundacji Baltica Sport

Marcin Adamski

Foto: Akademia Piłkarska Baltica

 

 

 

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

3 komentarze

  1. Teraz to należą się ogromne przeprosiny za to wszystko.Akademia Baltica to najlepsze miejsce,do jakiego mógł trafić mój synek a ja jako mama jestem szczęśliwa,że znaleźli się tacy wspaniali trenerzy którzy mają podejście do dzieci.A radość dziecka,które odnosi sukcesy jest bezcenne.Sama obserwując jak dobrze idzie mojemu synkowi,wiem że dobrze zrobiłam zapisując go właśnie do tej Akademii.Pozdrowienia i wyrazy uznania dla wszystkich trenerów.Brawo wy bez was byłoby nudno.

  2. I tak trzymać !!! BALTICA !!! BALTICA !!!

  3. Wiadomo jakie koneksje łączą ten “portal” ze sportem młodzieżowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.