Strona główna / Lokalne / Miasto dostało dofinansowanie na węzeł przesiadkowy na Warszowie

Miasto dostało dofinansowanie na węzeł przesiadkowy na Warszowie

W trakcie obrad Walnego Zebrania Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego podjęta została uchwała zmieniająca wykaz zadań zapisanych w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych SOM, dzięki czemu Świnoujście otrzymało dodatkowo 3,61 mln złotych na realizację II etapu budowy infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo-promowo-autobusowego.

– Miasto planuje, w obszarze ulic Dworcowej i Barlickiego, zlokalizować nowoczesny węzeł przesiadkowy wraz z parkingiem oraz potencjalnym parkingiem wielopoziomowym i dochodzącą do niego siecią ścieżek rowerowych – poinformował Prezydent Świnoujscia Janusz Żmurkiewicz na swoim profilu facebookowym.

Etap II obejmie połączenie parkingu z dworcem PKP i PKS oraz przystanią promową, poprzez budowę kładki nad torami i ulicą Dworcową, zagospodarowanie terenu przy przeprawie promowej, rozszerzenie istniejącego węzła o nowy obszar, pod kątem rozwoju komunikacji publicznej.

Koszt realizacji tego etapu, szacowany jest na około 8 mln złotych. Inwestycję rozpoczęlibyśmy jeszcze w tym roku, kończąc w 2020

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

4 komentarze

  1. Platforma widokowa w stronę Świny jest ok, ale co autorzy projektu chcą pokazać po długiej stronie kładki od strony parkingu? – widok na parking, zmarnotrawione pieniądze.

  2. Kolejna inwestycja dla turystów a nie mieszkańców, którą chwali się miasto. Kiedy wreszcie zaczną inwestować w nas mieszkańców?

    • ꘐ ꔞ ꗈ ꕧ ꕢ ꖻ ꗺ ꗐ ꔗ ꗢ

      Jak już przejedzą i sprzeniewierzą wszystkie pieniądze, a działki wszystkie sprzedadzą za pół darmo swoim kolesiom, wtedy pasożyty zaczną inwestować w nas mieszkańców Pani Aniu . . .

  3. ꘐ ꔞ ꗈ ꕧ ꕢ ꖻ ꗺ ꗐ ꔗ ꗢ

    „Dzieci bawią się w „mur” w Berlinie Zachodnim, 1962 r.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.