sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / S3 na Warszowie. Mieszkańcy mogą składać wnioski

S3 na Warszowie. Mieszkańcy mogą składać wnioski

Ruch poprowadzony estakadami, wyburzenie przynajmniej jednego budynku przy ul. Wrzosowej, likwidacja  działek, utrudnienia podczas budowy drogi  – przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie owijali w bawełnę podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Warszowa.

Za to poprawi się bezpieczeństwo poruszających się po drodze S3 i możliwość rozbudowy infrastruktury drogowej w prawobrzeżnej dzielnicy Świnoujścia. Do tego jednak potrzebne jest większe zaangażowanie samorządu, bo GDDKiA zajmuje się budową drogi ekspresowej, a chodniki i ścieżki rowerowe należą do zadań gminy.

Siedem węzłów komunikacyjnych na odcinku Świnoujście – Troszyn, dwupasmowe jezdnie o szerokości  sumie 7 metrów i – co bardzo ważne dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta oraz turystów – estakada nad ulicą Wolińską i linią kolejową, dzięki której można będzie bezpiecznie i najkrótszą drogą dotrzeć na plażę w Przytorze. Tak skrócie będzie wyglądał odcinek drogi szybkiego ruchu S3 przebiegający w granicach miasta Świnoujście.

Przedstawiciele GDDKiA przedstawili cztery warianty budowy S3. Szczegółowo omówili czwarty – najbardziej prawdopodobny w realizacji. Mieszkańców interesowało bezpieczeństwo, budowa parkingów dla tirów poza dzielnicą i ruch pojazdów podczas budowy drogi. Część z nich kierowała wnioski. Przewodniczący Rady Osiedla Warszów Dariusz Krzywda poprosił mieszkańców o składanie ich na piśmie. Zobowiązał się, że zarząd osiedla prześle wszystkie do GDDKiA.

Droga S3 jest w fazie projektowej i przeprowadzania konsultacji z lokalną społecznością. To praktycznie jedyna chwila na składanie wniosków w sprawie przebiegu trasy i zaproponowanych rozwiązań.  Później będzie jeszcze  jeden moment na składanie zastrzeżeń – przed wydaniem decyzji środowiskowej.

Budowę S3 zaplanowano na lata 2019 – 2023.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

5 komentarzy

  1. Czy dojazd na plażę na Warszowie również został uwzględniony? czy GDDKiA opracowując warianty przebiegu w zalozeniach miała już budowę terminala kontenerowego? Zapis jest bardzo niepokojący ,,Estakada nad ulicą Wolińską i linią kolejową, dzięki której można będzie bezpiecznie i najkrótszą drogą dotrzeć na plażę w Przytorze”

    • kontenerowy juz przyklepany warszow teraz do przytoru bedzie jezdzil a pozniej przez 3 tory i 1400m i jestes na plazy to jest zalosne ze sie z wami z warszowa nikt nie liczy

  2. jest od roku taki plan

  3. Kiedy będzie jakies konkretne i dobrze widoczne zdjęcie planów S-3 na naszych terenach,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.