Strona główna / Lokalne / Ekologiczny podróżnik zachęca do recyklingu

Ekologiczny podróżnik zachęca do recyklingu

Po sukcesie zeszłorocznej rowerowej wyprawy ekologicznej dookoła Polski pt. “Cycling Recycling”, która zdobyła tytuł najlepszej akcji edukacyjnej 2016 roku ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski rusza na kolejną wyprawę i cykl edukacyjnych akcji. Tym razem eko-peleton przemierzy polskie wybrzeże Bałtyku, zachęcając turystów do troski o plaże i walki z zaśmieceniem naszego morza.

Dominik Dobrowolski wystartuje na rowerze 31 lipca w Szczecinie, popedałuje do Świnoujścia, a później przez Międzyzdroje, Kołobrzeg, Słupsk, Hel, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Elbląg i zakończy swoją wyprawę 12 sierpnia w Braniewie.

W Świnoujściu zapraszamy na parking pod sklepem Biedronka przy ulicy Fińskiej, gdzie 1 sierpnia w godzinach od 10.00 do 15.00 są w planie ekoquizy z nagrodami dla mieszkańców i turystów. Do wygrania między innymi ekokoszulki “Andrzeja, co rysuje”

Fundacja ProKarton promując swoje motto – Pamiętaj, aby po wypiciu soku w kartoniku wyrzucić opakowanie do właściwego pojemnika, ponieważ żadne opakowanie nie powinno trafić na składowisko odpadów – zaprasza także do udziału w ekologicznych konkursach, w ramach których będą ufundowane pyszne soki i napoje w kartonikach.

Partnerami wyprawy Cycling Recycling są: Electro-System, Remondis, Fundacja ProKarton i sieć sklepów Biedronka.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.