Strona główna / Lokalne / Spotkanie z kpt. Krzysztofem Baranowskim w Świnoujściu i projekcja filmu pt. “Życiorys żaglowca”

Spotkanie z kpt. Krzysztofem Baranowskim w Świnoujściu i projekcja filmu pt. “Życiorys żaglowca”

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w dodatkowym bloku towarzyszącym Regatom Baltic Polonez Cup Race 2017. W Świnoujściu odbędzie się spotkanie z kpt. Krzysztofem Baranowskim połączony z projekcją filmu pt. “Życiorys żaglowca”. W programie m.in. prelekcja kpt. Krzysztofa Baranowskiego, projekcja Filmu Życiorys żaglowca” w reż. Krzysztofa Baranowskiego, możliwość zakupu 12 pozycji książkowych z dedykacją znanego kapitana. W tym samym bloku imprez towarzyszących wyświetlony zostanie również film “Kuba Zawodowiec” produkcji By The Wind Media.

W czasie tegorocznych Regat Poloneza realizowane będą zdjęcia do dokumentu biograficznego o kpt. Krzysztofie Baranowskim. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Kryspin Pluta, producentem – Darek Dikti, twórcy popularnego w środowisku żeglarskim filmu pt. “Optimista”, który opowiada o przeżyciach 8-letniego bohatera podczas kursu żeglarskiego dla najmłodszych dzieciaków.

  • 14.08.2017 (poniedziałek)
  • Świnoujście Tawerna Żeglarska w Marinie Jachtowej
  • Początek: godzina 21:00
  • Wstęp wolny

________________________________________

KAPITAN KRZYSZTOF BARANOWSKI – Jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy, autor książek, publicysta i propagator żeglarstwa. Jest pierwszym Polakiem, który dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską i pierwszym, który samotnie opłynął przylądek Horn.

Krzysztof Baranowski urodził się we Lwowie w 1938 roku. W latach 1965-66 wziął udział w organizowanej przez Polskie Towarzystwo Geograficzne wyprawie jachtu „Śmiały” wokół Ameryki Południowej. Sześć lat później wystartował na „Polonezie” w Transatlantyckich Regatach Samotnych Żeglarzy OSTAR ’72. Wyścig ukończył na 12 miejscu z 43 startujących

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.