Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA I FILM] Jest sobota – jest parkrun. Sobotnie biegi mają okrągłą rocznicę!

[ZDJĘCIA I FILM] Jest sobota – jest parkrun. Sobotnie biegi mają okrągłą rocznicę!

15 lipca 2017 roku przeszedł oficjalnie i z pompą do historii. Rocznica sobotnich biegów była wspaniała. Tylu uczestników jeszcze nie było!  22 wolontariuszy przygotowało imprezę, 145 osób pokonało 5-kilometrowy dystans, a do tego tłum kibiców i jak zawsze urocze psiaki. Na bieg przybyli nawet: Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, Zastępca Prezydenta Paweł Sujka, Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Śliwiński i Prezes Klubu Biegowego Jogging Świnoujście Andrzej Mrozek, przedstawicielka parkrun Polska – Monika Dykier-Woźniak.  Przed biegiem nagrodzono najwytrwalszych uczestników, którzy przez cały rok starali się być w każdą. Najwięcej parkrunów przebiegli: 48 – MONIKA MURAWSKA, 40 – RYSZARD PILZ, wśród juniorów 39 – KLAUDYNA MAŁOCHA, wśród chodziarzy najlepsza okazała się GABRIELA STAWNA – 41 i KAROL WITKOWSKI – 22. Wszystkim gratulujemy wytrwałości i życzymy aby każda sobota zaczynała się w parku na starcie świnoujskiego parkrunu.
W dzisiejszym biegu najszybsi mężczyźni to:
1. Piotr Bakan – 17:03
2. Kamil Stępień 17:07
3. Piotr Moździerz 18:47
Najszybsze kobiety:
1. Daria Potomska 19:41
2. Agnieszka Załoga-Sikorska 22:40
3. Karolina Romańska 23:05
Zwycięzcy dzisiejszego biegu, którzy ustanowili także rekordy trasy Piotr Bakan i Daria Potomska reprezentują KS HANZA GOLENIÓW.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: http://www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty/
Część rekreacyjna parkrunu miała charakter piknikowy. Na trawie na przyniesionych przez Mariusza Małochę kocykach, wśród kolorowych plażowych piłek i parasoli, tym razem chroniącym przed słońcem, można się było zrelaksować i oddać łakomstwu. Po biegu wszyscy częstowali się naszym wspaniałym urodzinowym tortem (ukłony i podziękowania dla piekarni Jarosława Węglarza), smacznym ciastem (ukłony i podziękowania dla Anety Burnat-Szczęsnej i Jagody Jaruszewskiej) i arbuzem, nadmienię tu, że wszystko zostało skonsumowane do ostatniego okruszka. Do tego serwowano wodę mineralną, pyszną kawę i dla łasuchów cukierki i czekoladę.
Jedną z pobiegowych atrakcji było rozlosowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Były wśród nich albumy ze Świnoujścia, torby plażowe, kubki, piłki, długopisy, maskotki, breloczki do kluczy.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam dzisiaj przeprowadzić rocznicowy parkrun – 22 wolontariuszom oraz sponsorom Uzdrowisku Świnoujście S.A., Hotelowi „Trzy Wyspy”, Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „HOL”, Piekarni-Cukierni Jarosława Węglarza, Prezydentowi i Wiceprezydentowi Świnoujścia, Sklepowi „Duet”, Klubowi MMKS „Maraton”.

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.