Strona główna / Lokalne / Inwestor bałamuci trzy samorządy. O co chodzi?

Inwestor bałamuci trzy samorządy. O co chodzi?

PFI Global skusił radnych Świnoujścia i prezydenta wizją oceanarium w dzielnicy nadmorskiej. Obiekt ma być silnikiem przyciągającym jeszcze więcej turystów, także poza wakacjami – przekonywał przedstawiciel firmy na sesji rady. Świnoujście jest otwarte na inwestorów, dlatego rozpoczęto dialog poprzedzający postępowanie zmierzające do wyłonienia firmy, zainteresowanej wspólną realizacją przedsięwzięcia publiczno–prywatnego. Jest niemal pewne, że chodzi właśnie o budowę oceanarium w Świnoujściu. Radość jest jednak przedwczesna, bowiem inwestor dokładnie w taki sam sposób działa 115 kilometrów dalej. Spotkał się z radnymi w Kołobrzegu i zachęcał do budowy tego samego projektu w ich miejscowości na działce w dzielnicy nadmorskiej przy ul. Wschodniej (wniesionej aportem do majątku spółki – przyp. red.). Tamtejsi radni podnieśli rękę za uchwałę intencyjną dając zielone światło na budowę oceanarium w ich mieście. Jednak nie obyło się bez pytań. Radni byli zmartwieni brakiem kontroli w przypadku udziału mniejszościowego. Budową oceanarium jest także zainteresowany Szczecin.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Jeden komentarz

  1. Starczy tego dziadostwa w mieście, z którego mieszkańcy i tak nie będą mogli skorzystać z bezwarunkowych kosztów, bo jak na razie budują różne gówna z myślą jak uniemożliwić korzystanie mieszkańcom kosztami, a ile nas to kosztuje, zastanowili się, by jeden z drugim po układach budowali te turystyczne burdele, a mieszkańcy mają z tego tłum bydła, korki na ulicach, syf itd, możne mieszkańcy muszą zacząć, się tak zachowywać by to bydło się bało lub zniechęciło do wypoczynku u nas ! Zamiast hoteli mieszkania budować by mogli gdzie mieszkać a nie wynajmować .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.