Strona główna / Lokalne / Kolejny krok w stronę tunelu

Kolejny krok w stronę tunelu

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie robocze  z przedstawicielami firm, które zakwalifikowały się do drugiego etapu przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania pn: Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin.

Wzięli w nim udział, jako gospodarz spotkania,  Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, jego zastępca Barbara Michalska, przedstawiciele Wydziału Inżyniera Miasta, bezpośrednio pracujący przy przygotowaniu inwestycji oraz szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który prowadzi procedurę przetargową.

Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia związane z zarządzaniem i nadzorem nad projektem, dokonana prezentacja przedsięwzięcia, w tym wyników badań gruntowo wodnych oraz innych zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w rejonie planowanej inwestycji.

– To robocze spotkanie jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do realizacji budowy tunelu – mówi Prezydent Janusz Żmurkiewicz- Mamy nadzieję ,że już wkrótce dojdzie do wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia samej inwestycji.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 50 miesięcy na wykonanie projektu i oddanie tunelu do użytku.

Zobacz również

Ministerstwo Zdrowia: 7156 nowych zakażeń koronawirusem. W Świnoujściu 16 nowych przypadków

Badania potwierdziły 7156 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Najwięcej w woj. mazowieckim – 1046, najmniej w …

2 komentarze

  1. Mam nadzieję, że nic z tego tunelu nie wyjdzie. Jak powstanie, to miasto będzie jak Międzyzdroje. Zajeżdżone na amen. Poza tym, mam wrażenie że za tę kasę, która pójdzie na tunel, można by z powodzeniem kilka nowych promow kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.