Strona główna / Lokalne / Kolejny krok w stronę tunelu

Kolejny krok w stronę tunelu

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie robocze  z przedstawicielami firm, które zakwalifikowały się do drugiego etapu przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania pn: Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin.

Wzięli w nim udział, jako gospodarz spotkania,  Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, jego zastępca Barbara Michalska, przedstawiciele Wydziału Inżyniera Miasta, bezpośrednio pracujący przy przygotowaniu inwestycji oraz szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który prowadzi procedurę przetargową.

Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia związane z zarządzaniem i nadzorem nad projektem, dokonana prezentacja przedsięwzięcia, w tym wyników badań gruntowo wodnych oraz innych zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w rejonie planowanej inwestycji.

– To robocze spotkanie jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do realizacji budowy tunelu – mówi Prezydent Janusz Żmurkiewicz- Mamy nadzieję ,że już wkrótce dojdzie do wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia samej inwestycji.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 50 miesięcy na wykonanie projektu i oddanie tunelu do użytku.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

2 komentarze

  1. Mam nadzieję, że nic z tego tunelu nie wyjdzie. Jak powstanie, to miasto będzie jak Międzyzdroje. Zajeżdżone na amen. Poza tym, mam wrażenie że za tę kasę, która pójdzie na tunel, można by z powodzeniem kilka nowych promow kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.